ŠVOK GAMINTOJAI NAUJIENOS NAUDINGA KONTAKTAI
LT EN RU

PRODUKTAI IR PASLAUGOS

Vėdinimas
Oro kondicionavimas. Šaldymas
Automatika
Ventiliai ir pavaros
Drėkinimas
Sausinimas
Baseinų įranga
Šildymas
Filtrai ir filtravimo sistemos
Vietinio nutraukimo sistemos
Centriniai vakuuminiai siurbliai
Pirties garo generatoriai

NAUDINGA

2009-12-29

P-valdymas, proporcingo reguliavimo intervalas

P-valdymas reiškia proporcingą reguliavimą, kai besikeičiantis jutiklio signalas proporcingai keičia valdantį pavaros signalą. Pavaros padėties pasiketimo dydis apibūdinamas stiprinimo koeficientu F. Jei stiprinimas - mažas, pavaros padėties pasiketimas taip pat bus nedidelis, tuo tarpu didelis stiprinimas stipriai pakeis pavaros padėtį esant tam pačiam įeinančio signalo dydžiui. Kaip taisyklė, kalbant apie reguliatorių charakteristikas vietoj stiprinimo koeficiento F naudojamas proporcingo reguliavimo intervalas, lygus 1/F (%).

Proporcingo reguliavimo intervalą galima taip pat nustatyti temperatūros pasiketimu, reikalingu pavaros judesiui iš uždaros padėties į atvirą. Tuo atveju jis nurodomas laipsniais pagal Celsijaus skalę. Proporcinio reguliatoriaus pavyzdžiu yra ant radiatoriaus sumontuotas termostatinis vožtuvas.  Kai temperatūra kambaryje mažėja, vožtuvas atitinkamu dydžiu atidaromas. Įprastai šių vožtuvų proporcingo reguliavimo intervalas yra 2 °C, tai yra, vožtuvo pilnam atsidarymui kambario temperatūra turi pasikeisti 2 °C, o tai reiškia, kad kambario temperatūra svyruoja šių 2 °C diapazone. Šis efektas vadinamas statine reguliavimo klaida. Bet tokiu atveju sistema tampa nestabilia, tai yra, vožtuvas nuolat atsivers ir užsivers, o kambario temperatūra todėl svyruos (didės ir mažės).

Didelis stiprinimas reiškia mažą  P-reguliavimą

Mažas stiprinimas reiškia didelį P-reguliavimą  

P valdikliai kartais naudojami ventiliacijos sistemose, siekiant palaikyti pastovią tiekiamo oro temperatūrą. Tuomet statinė reguliavimo klaida sukelia nepageidaujamus temperatūrų svyravimus. Jei statinė klaida neleistina, galima naudoti integruotą valdiklį, kad būtų užtikrintas P-valdymas.

Visada Jūsų
NIT


< Atgal

Į viršų

2005 © UAB "NIT"
VilniusSavanorių pr. 151, LT-03150 Vilnius, LietuvaTel. (8 5) 27 28 552Faks. (8 5) 27 28 559El. paštas info@nit.lt
KaunasPramonės pr. 23, LT-51287 Kaunas, LietuvaTel. (8 37) 20 79 05Faks. (8 37) 20 79 06El. paštas kaunas@nit.lt
Kaliningradas236006, Moskovskij pr. 182, Kaliningrad, RusijaTel. (+740 12) 508 466Faks. (+740 12) 508 466El. paštas kaliningrad@nit.lt