Elektrėnų ledo rūmai

Elektrėnų ledo rūmų pirmajame rekonstrukcijos etape rekonstruota konstrukcinė dalis, šildymas, vėdinimas, technologinis šaldymas ir kt. Pagal pateiktus projektinius skaičiavimus, atsižvelgiant į konkrečią ledo arenos specifiką ir užsakovo poreikius „NIT“ parinko ir tiekė modernias, energetiškai efektyvias „Euroclima“ (Austrija) vėdinimo sistemas „ZHK 2000S“, galingą pramoninį „Seibu Giken DST“ (Švedija) sausintuvą „RZ-102 ICE“, gamintojo „Casals“ (Ispanija) dūmų šalinimo ventiliatorius „HBF“ bei daug papildomų vėdinimo sistemų priedų; difuzorius, ventiliacijos groteles, triukšmo slopintuvus, aprišimo mazgus.

Elektrenu-ledo-rumai

Oro tiekimo ir šalinimo įrenginiai „ZHK 2000S“ – vieni iš universaliausių produktų rinkoje, nes juos galima adaptuoti pagal užsakovoporeikius, pasirenkant įvairiausius komponentus, priedus, antikorozinę apsaugą ir kt. Specifinėms sritims būdingi specialūs reikalavimai, kurių negali aptarnauti įprastos komercinės vėdinimo sistemos. Gamykloje paruošiama pirminė įrenginio komplektacija, agregatai yra išbandomi, todėl klientams užtikrinamas didelis patikimumas, sutaupoma laiko ir lieka mažiau rūpesčių įrangą paleidžiant.

Visuose „Euroclima“ vėdinimo įrenginiuose naudojami didžiausio pasaulyje filtrų gamintojo „Camfil“ oro filtrai, užtikrinantys švaraus oro tiekimą ir sumažinantys energijos vartojimą. Standūs aukšto efektyvumo kišeniniai filtrai pasižymi labai mažu oro pasipirešinimu ir ilgu eksploataciniu laikotarpiu, o jų veiklos rodikliai patvirtinti Eurovent sertifikatais.

difuzoriai-DCG-TIš tiektų vėdinimo sistemos priedų norėtusi išskirti difuzorius DCG-T, kurie naudojami oro tiekimui. Šie kintamo oro srauto apvalūs difuzoriai yra su termostatinėmis pavaromis, kurios keičia tiekiamo oro kryptį pagal temperatūrą. Montuojami lubose arba sienose aukštyje nuo 2,5 iki 20 m.

Drėgmės surinkėjai „RZ ICE“ naudojami vidutinio arba didelio dydžio (priklausomai nuo modelio galios) ledo arenose ir šaldančiose patalpose, o taip pat cheminių, farmacinių ir gamybinių procesų metu santykinio oro drėgnumo kontrolei. Tokie sausintuvai sausina pagal „Recusorb“ technologiją su įmontuotu šilumos atgavimu. Modelis RZ-102 ICE gali būti pritaikytas daugeliu atvejų, kai sauso oro srauto poreikis yra iki 12000 m³/h. Drėgmės šalinimo pajėgumas esant 20°C / 60% RH 13,5 – 54 kg/val. Tai energetiškai efektyvūs įrenginys su plaunamu rotoriumi ir šilumos atgavimu, kuris veikia vienodai galingai, nepaisant klimato sąlygųir yra patikimai eksploatuojamas ilgą laikotarpį.

HBF – ašiniai dūmų šalinimo ventiliatoriai su apvaliu sustiprintu rėmu, naudojami agresyviose aplinkose, nes jų sertifikuotas atsparumas ugniai 400°C/2h. Standartinis asinchroninis variklis su IP-55 apsauga. Lieto aliuminio sparnuotė su reguliuojamo kampo mentemis. Ventiliatoriai montuojami ant pastato stogo esančio bokštelio. Kilus gaisrui dūmų vožtuvas atsidaro ir ventiliatorių pagalba dūmai šalinami į lauką. Dūmų šalinimo ventiliatoriai uždengti cinkuotos skardos dangčiais, kad nepatektų krituliai, o ventiliatoriui isijungus oro srautas juos nukelia.