ŠVOK tendencijos parodoje „SUPERNAMAI 2021“

2021 10 15

Spalio 8 – 10 dienomis įvyko dešimtoji, jubiliejinė paroda „Supernamai 2021“, kurios tematika aprėpė ir įmonei „NIT“ aktualias sritys: vėdinimas, drėkinimas, oro kondicionavimas, šildymas. Nebe pirmus metus aktyviai dalyvaudami šioje parodoje, galėjome gerai pasiruošti jai, todėl neatsitiktinai mūsų stendas buvo pripažintas ir įdomiausiu ir lankomiausiu stendu parodoje.

Idomiausiaslankomiausias

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tikrai negalėjome skustis dalyvių stoka ir jų dėmesiu, kuriems parodos metu pristatėme:
▪️ subalansuotam namų vėdinimui skirtą rotacinį rekuperatorių „Flexit Nordic“,
▪️ kanalinį drėkintuvą „HomEvap“ namų mikroklimato kokybės gerinimui;
▪️ modernų oro kondicionierių „Aermec SMG“ namų vėsinimui ir šildymui;
▪️ daugiafunkcinį šilumos siurblį „Aquadue Tower S2“ su integruotu 150l boileriu,
▪️ populiarų oro kondicionierių „Unico“ be išorinio bloko.
▪️ o taip pat spindulinius šildytuvus, buitinius drėkintuvus, vakuuminį dulkių siurblį ir kt.

Profesionalūs įmonės inžinieriai konsultavo parodos dalyvius aktualiais patalpų vėdinimo, šildymo, oro kondicionavimo ir drėkinimo klausimais. Prabėgus kelioms dienoms po parodos, norime pasidalinti keliais pastebėjimais.

Parodos skirtumai

Kuo gi išsiskyrė šių metų paroda nuo ankstesnių? Visų pirma, į parodą atvyko susidomėję žmonės iš visos Lietuvos, iš įvairių regionų, o ne tik iš Vilniaus. Antra, daugiau lankytojų ieškojo produktų savo naujiems ar renovuojamiems namams nei butams. Trečia, žmonės buvo labiau informuoti ir pasiruošę. Jie ateidavo į stendą, pasiskaitę apie produktus internete, pasidomėję rinkos tendencijomis ir naujienomis. Ypač daug žmonių greta vėdinimo domėjosi drėkinimu. Tam matyt didelę įtaką padarė ir didesnė tiek mūsų tiek kitų rinkos dalyvių informacinė sklaida apie patalpų mikroklimato kokybės svarbą, apie pernelyg sauso oro žalą, bei matyt ir dėl karantino praleistas laikas, dėl ko žmonės pradėjo labiau vertinti oro kokybę ir tai kokią įtaką patalpų mikroklimatas daro jų sveikatai ir gerai, darbingai savijautai šiuolaikiniuose, itin sandariuose namuose.

Susidomėjimas produktais

silumos-siurbliai-aquadue-towerKokiais produktais domėjosi žmonės „NIT“ stende? Augant energetinių išteklių kainoms, žmonės savo statomiems namams, kurie nuo 2021 m. turi atitikti aukštą energetinio efektyvumo klasę A++, ieško energetiškai efektyvių šildymo technologijų, kurie naudotų atsinaujinančios energetikos šaltinius. Vėlgi žmonės domisi ne tik šildymu per šalčius, bet ir vėsinimo galimybėmis per karščius, Suprasdami šį poreikį, pristatėme naujieną rinkoje – oras vanduo šilumos siurblį „Aquadue Tower S2“ su integruotu 150l boileriu. Daugiafunkcinis šilumos siurblys leidžia šildyti ir vėsinti (pasistačius papildomai fankoilų) patalpas ir ruošti aukštos temperatūros karštą vandenį, nepriklausomai nuo išorės oro sąlygų. Du tarpusavyje sąveikaujantys kompresoriai leidžia atsieti šildymą bei vėsinimą nuo karšto vandens gamybos, leidžia jiems veikti lygiagrečiai, tokiu būdu išvengiant patalpų mikroklimato sutrikimų. Naudojamas naujos kartos draugiškas aplinkai šaltnešys R32, o energijos efektyvumo klasės: 35 °C A+++; 55 °C A++.

Daugiabučių gyventojais labai aktyviai domėjosi oro kondicionieriais ir jų galimybėmis efektyviai vėsinti, kai yra labai karšta ir netgi šildyti, kai lauke atvėsta bei jų versijomis, pvz., ar yra paslepiamų po lubomis, ar yra skirtingų spalvų, kad labiau derėtų prie vidaus interjero. Dar daugiau susidomėjimo susilaukė monoblokiniai kondicionieriai „Unico“, kurių unikaliai technologijai nereikia išorinio bloko, todėl juos galima ir paprasčiau ir greičiau įsirengti butuose, o be to jie nedarkys pastatų estetikos senamiestyje, kultūrinio paveldo srityse.

rekuperatorius-nordic-s3-namamsDaugiausia susidomėjimo lankytojų tarpe susilaukė įmonių „Flexit“ rekuperatorius „Nordic“ ir „HomEvap“ kanalinis drėkintuvas. Minimalistinės estetikos ir skandinaviško dizaino technologija užtikrina subalansuotą namų vėdinimą su efektyviu šilumos atgavimu skirtingais metų laikais, tuo pačiu neišsausindama patalpų oro. Subalansuoto vėdinimo dėka šviežio oro srautas pasiekia net tolimiausius patalpų kampelius, neleisdamas tvankiam orui užsistovėti ir neigiamai paveikti nei jūsų savijautos nei namo konstrukcijų. Šiuolaikiniai įrenginiai yra lengvai valdomi su programėle „Flexit GO“, naudojant išmanųjį telefoną ar planšetę.

Parodos lankytojai, kurie ieškojo dar aukštesnio komforto lygio, itin domėjosi drėkintuvu, kurio veikimas pagrįstas natūraliu vandens išgarinimo procesu. Tokie oro drėkintuvai, įrengiami prie rekuperatorių ir galintys automatiškai užtikrinti optimalų drėgmės lygį patalpose, palengvina daugelio žmonių, o ypač tų, kurie serga astma arba lėtinėmis obstrukcinėmis plaučių ligomis (LOPL), gyvenimą.

O tiems, kurie nori kvėpuoti švaresniu oru, pasiūlėme vėdinimo sistemoje įsirengti anglinių filtrų komplektą su dėže. Aktyvuotos anglies filtrai efektyviai apsaugo namus bet kokios kilmės dūmų ir kvapų: automobilių išmetamų, kieto kuro katilų išmetamų dūmų, deginamų šiukšlių dūmų, maisto gamybos kvapų, gyvulininkystės fermų kvapų, benzino, fenolio garų ir kitų buityje bei viešojoje aplinkoje ir pramonėje išsiskiriančų medžiagų bei dezodoruoja orą.