Temperatūros ir drėgmės kontrolė laikinuose pastatuose

Karinėse stovyklose, lauko ligoninėse, palapinių miesteliuose ir kituose laikinuose pastatuose turi būti užtikrinta saugi, tinkama aplinka visiems asmenims, nepaisant vietovės, kurioje jie yra.

Pagrindinis aspektas – užtikrinti, kad temperatūra ir drėgmė niekada neviršytų komfortiško lygio. Jei vienas ar kitas rodiklis tampa itin aukštas arba žemas, tai gali pastebimai paveikti vietoje esančių asmenų savijautą.

Šiame straipsnyje aptarsime, kokį poveikį šiose aplinkose gali turėti mikroklimatas ir ką gali padaryti „Dantherm“ gaminiai, kad šis poveikis būtų kontroliuojamas.

Kas gali nutikti, jei temperatūra ar drėgmė nėra kontroliuojama?

Kai bet kokioje aplinkoje temperatūra arba drėgmė yra per aukšta arba žema, tai niekam nėra naudinga. O ypač karinėse stovyklose ir lauko ligoninėse, kuriose nesprendžiant šios problemos, ji gali labai neigiamai paveikti veiklos rezultatus ir žmonių sveikatą.

Žala, kurią daro prasta mikroklimato kontrolė karinėse stovyklose:

prastos mikroklimato kontroles piesinukai

Nekomfortiška, neproduktyvi aplinka

Per didelis karštis neigiamai veikia žmonių komfortą. Kasdienės užduotys tampa sudėtingesnės. Jie gausiau prakaituoja. Jiems bus sunku išsimiegoti.

Apskritai, dėl to vietoje esantys žmonės jaučiasi nepatogiai, yra irzlūs ir mieguisti, o tai trukdo jų veiklai. Kontroliuojant temperatūrą ir drėgmę, jie galės dirbti, ilsėtis ir miegoti palyginti patogiai. Jie išliks maksimaliai produktyvūs ir budrūs, sumažins klaidų riziką ir užtikrins tinkamą stovyklų veikimą.

Prasta sveikata ir savijauta

Karštas, drėgnas klimatas skatina mažą energijos kiekį ir mieguistumą, o tai turi įtakos žmonių gebėjimui imtis veiksmų ar efektyviai atlikti užduotis.

Tačiau dar svarbiau, kad tai kelia pavojų žmonių sveikatai – nuo galvos skausmo, nuovargio ir raumenų mėšlungio iki tokių ligų kaip hipertermija ir šilumos smūgis.

Ne mažiau problemų gali kelti ir žema temperatūra bei drėgmė – nuo odos sudirginimo ir alergijos simptomų iki lėtinių gerklės infekcijų ir hipotermijos.

Bakterijų ir pelėsių augimas

Perteklinė drėgmė yra palanki terpė daugintis bakterijoms, virusams ir kitiems mikroorganizmams. Dėl to žmonėms kyla didesnė rizika susirgti užkrečiamosiomis ligomis, o tai ypač svarbu lauko ligoninių pacientams.

Be to, šaltomis, drėgnomis sąlygomis palapinėse ir konteineriuose gali susidaryti pelėsis. Tai vėlgi gali kelti pavojų tokiomis sąlygomis esančių žmonių sveikatai.

Įrangos sugadinimas

Labai svarbu, kad karinėje stovykloje ar lauko ligoninėje esanti įranga prireikus būtų geriausios būklės. Aukšta temperatūra ir drėgmė gali palaipsniui paveikti įrangos veikimą ir pagreitinti jos remontą ar keitimą.

Netinkamas drėgmės lygis gali sukelti

Kaip prasta mikroklimato kontrolė gali paveikti aukštos kokybės karinę įrangą:

prastos-mikroklimato-kontroles-piesinukai

Kontroliuojant mikroklimatą, kad ir kur būtų laikoma įranga, sumažėja rizika, kad drėgmė ją palaipsniui sugadins. Taip pasiekiama, kad įranga efektyviai veiktų ilgiau, o jos priežiūros, remonto ar keitimo dažnumas būtų mažesnis.

Kaip galima su „Dantherm“ įranga kontroliuoti temperatūrą ir drėgmę karinėse stovyklose ir palapinių miesteliuose

Tikimės, kad aukščiau pateikta medžiaga padėjo jums susidaryti aiškesnį vaizdą apie būtinybę valdyti temperatūrą ir drėgmę karinėse stovyklose ir lauko ligoninėse – ir kas gali nutikti, jei jų nekontroliuosite.

„Dantherm“ turi dešimtmečių patirtį kuriant tvirtus, patikimus palapinių šildytuvus, kondicionierius ir oro sausintuvus, specialiai sukurtus šiai unikaliai aplinkai.

„Dantherm“ įrenginiai atitinka NATO specifikacijas, juos paprasta įrengti, eksploatuoti ir prižiūrėti, todėl mūsų klientai gali užtikrinti optimalų klimatą – nuolat palaikyti 22-25 ºC temperatūrą ir 40-60 % santykinę drėgmę.

Suprantame, kad norint palaikyti komfortiškas ir optimalias sąlygas šiose patalpose, labai svarbu, kad naudojamas sprendimas būtų tinkamas kiekvienai konkrečiai situacijai. Nėra vieno universalaus požiūrio, kuris tiktų visiems. Matėme daug atvejų, kai naudojamos klimato kontrolės sistemos galėjo sumažinti tik palapinės ar konteinerio drėgmę, bet ne temperatūrą.

Remdamiesi savo patirtimi ir išbandyta metodika, galime apskaičiuoti ir sukurti sprendimus, kurie mūsų klientams suteikia visišką šildymą ir vėsinimą ten, kur reikia, atsižvelgdami į:

• palapinės, konteinerio ar konstrukcijos matmenis
• numatomą žmonių, kurie naudosis šiomis patalpomis, skaičių
• būtiną įsiurbiamo šviežio oro kiekį

Atsižvelgdami į šią ir kitas detales, patariame klientams, koks sprendimas labiausiai atitinka jų poreikius. „Dantherm“ gaminiai sukurti taip, kad atlaikytų ir efektyviai veiktų visose klimato zonose, todėl nepriklausomai nuo to, kur įrengtos stovyklos ar ligoninės, jose galima pasiekti geriausią įmanomą vidaus temperatūrą.

Pasikalbėkite su mikroklimato kontrolės technologijų ekspertais

Ieškant tinkamiausio mikroklimato kontrolės sprendimo savo stovykloms ar palapinėms, nesvarbu, ar tai būtų šildymas, vėsinimas ar drėgmės pašalinimas, „Dantherm“ yra išskirtinis vardas šioje rinkoje. Organizacijos visame pasaulyje naudoja NATO reikalavimus atitinkančią „Dantherm“ įrangą bet kokio klimato sąlygomis ištisus metus.

Dantherm irenginiu pavyzdziai ir privalumai


Susisiekite su mumis adresu: Savanorių pr. 151, Vilnius; tel. +370 5 27 28 552, el. paštu: info@nit.lt. Galėsime pateikti visą reikalingą informaciją apie šildytuvus, vėsintuvus ir oro sausintuvus karinėms stovykloms ir ligoninių miesteliams, jų kainą ir dominančių produktų funkcijas bei kitus aktualius parametrus.