Elektrinių autobusų gamykla

Klaipėdos LEZ veiklą pradėjo bendrovės „Vėjo projektai“ dukterinės įmonės „Elektrinio transporto sistemos“ elektrinių autobusų gamykla. Joje bus kuriami ir tobulinami elektriniai miesto autobusai „Dancer“.

EL-autobusas-Dancer„NIT“ įgyvendinant šį įdomų ir unikalų projektą prisidėjo tiekdama į objektą modernią ir energetiškai efektyvią įrangą: „Euroclima“ (Austrija) naujos kartos efektyvias vėdinimo sistemas, adaptuotas pagal užsakovo poreikius, „Aermec“ (Italija) VRF sistemos kondicionierius bei „Mark Climate Technology“ vandenines spindulinio šilymo plokštes.

„Euroclima“ (Austrija) naujos kartos oro tiekimo ir šalinimo sistema „ZHK INOVA“ buvo pagaminta tiksliai pagal nurodytus užsakovo parametrus. Įrenginys susideda iš lanksčių intarpų, C4 klasės oro užsklandų su el. pavaromis, M5 klasės priešfiltrio sekcijos, F7 klasės filtrų sekcijomis; sorbcinio rotacinio šilumokaičio sekcijos, vandeninio šildytuvo sekcijos, freoninio aušintuvo sekcijos, tuščios sekcijos kaloriferių aptarnavimui ir priežiūrai, „EC“ tipo oro ventiliatorių, kurie yra patys pažangiausi ir ekonomiškiausi iš šiuo metu esamų rinkoje technologijų.

Kamera su sorbciniu rotaciniu šilumokaičiu padeda palaikyti reikiamą patalpų oro drėgnumą tiek žiemą, kai patalpos šildomos, tiek vasarą, kai patalpos vėsinamos.

Visuose „Euroclima“ vėdinimo įrenginiuose naudojami didžiausio pasaulyje filtrų gamintojo „Camfil“ oro filtrai, užtikrinantys švaraus oro tiekimą ir sumažinantys energijos vartojimą. Standūs aukšto efektyvumo kišeniniai filtrai pasižymi labai mažu oro pasipriešinimu ir ilgu eksploataciniu laikotarpiu, o jų veiklos rodikliai patvirtinti Eurovent sertifikatais

„Aermec“ gaminama VRF sistema „MVA“ su DC inverterine technologija modulinio šilumos siurblio versijoje naudojama gyvenamųjų ir komercinių patalpų vėsinimui ir šildymui. DC inverterinė technologija padeda sumažinti energijos suvartojimą ir užtikrina tylią veiklą. Daugybė galimų derinių su vidiniais blokais: kasetiniai, grindų-lubųkanaliniai, konsoliniai, sieniniai.

„Mark Climate Technology“ tiekiamos vandeninės spindulinio šildymo plokštės puikiai tinka šildyti aukštiems pastatams ir erdvėms. Šios plokštės ne tik estetiškai atrodo, bet ir yra labai praktiškos. Jas sudaro plieniniai vamzdeliai, kuriais teka karštas vanduo. Vamzdeliai akumuliuoja vandens šilumą, kuri greitai išskiriama į orą, tad darbo zona operatyviai ir komfortiškai sušildoma.Šildymas spindulinio šildymo plokštėmis reiškia šildymą be skersvėjų, dulkių ar oro išstūmimo. Šildoma tik ten, kur reikia. Ir sušildoma greitai. Toks funkcionalumas užtikrina komfortišką darbinę aplinką.

Vandeninė šildymo plokštė „Infra Aqua Eco“ – tai ekonomiškas šildymas naudojant po lubomis įrengiamą lengvą plokštę, šildančią spinduliavimo būdu. Šio tipo šildymo plokštė tiekiama su standartine stiklo vatos izoliacija, kuri apsaugo nuo šilumos spinduliavimo aukštyn. Trumpas įkaitimo periodas ir žemesnė kambario temperatūra gali sutaupyti daug energijos.

„Infra Aqua Eco“ yra labai plačiai pritaikoma ir komerciniuose, ir pramoniniuose pastatuose, kur yra aukštos patalpos. Plokštės tiekiamos standartinio ilgio – 4 arba 6 metrų. Jos gali būti pakabinamos lygiagrečiai standartiniam pločiui, kuris svyruoja nuo 305 iki 1 300 mm. Standartinė plokštė tiekiama balta RAL 9010. Pagal užsakymą galima įsigyti ir kitų RAL spalvų.

Tarp kitų „Infra Aqua Eco“ pranašumų galima pabrėžti plokštės paprastą montavimą, nedidelį metro svorį, didelę šilumos emisiją, cinkuotą kolektorių ir grotelių apdailą. Ši plokštė išbandyta ir patvirtinta pagal standarto EN 14037 1-3 reikalavimus ir yra atspari smūgiams.

Visos „Mark Climate Technology“ plokštės gerai tinka gamyklų, logistikos centrų, mokyklų, biurų ir prekybinėms patalpoms, kurių aukštos erdvės yra greitai ir tyliai užpildomos šiluma. Be to, montuojant šias plokštes po lubomis, sutaupoma daug vietos.