Medicinos pagalbos priemonių gamykla „Hollister“

Vėdinimo sistemos (Euroclima), Oro filtrai (Camfil)

„NIT“ įgyvendinant projektą prisidėjo tiekdama „Euroclima“ (Austrija) gaminamus didelio efektyvumo (A+ klasė) tiekimo ir šalinimo įrenginius „ZHK INOVA“, kurie buvo adaptuoti pagal užsakovo poreikius. Gamybinių sričių reikalavimai įprastai yra didesni už standartinius komforto palaikymo poreikius, t. y. tenka dirbti su kur kas didesniais oro srautais, temperatūros ir drėgmės valdymas turi būti preciziškai tikslus, veikia labai didelis išorės statinis slėgis, gali būti ypač agresyvi aplinka, keliami specifiniai reikalavimai kai kurių blokų filtravimui ir t. t.

Hollister gamykla Kaune

Objekto pavadinimas: Medicinos pagalbos priemonių gamykla „Hollister“
Objekto aprašymas: Gamybinės paskirties pastatas
Objekto adresas: Oro parko g 2, Karmėlava, Kaunas

Šiame objekte buvo numatyta, kad dauguma kamerų privalo atitikti A+ klasę pagal „Eurovent“, taip pat turėti oro sausinimo ir drėkinimo funkcijas. Reikalauta, kad tiekiamo oro drėgmė vasarą nebūtų didesnė nei leistina riba. Taip pat, kad sistema būtų tinkama eksploatuoti ir žiemą (temperatūra –25 °C), ir vasarą (temperatūra +35 °C), įrenginys turi būti sukomplektuotas gamykloje, o visos jo dalys – viename korpuse, įrenginiai turi būti aukštos kokybės ir atitikti EN/ISO reikalavimus, sertifikuoti sertifikatu „Eurovent“, sorbcinis įrenginio rotacinis šilumokaitis turi būti padengtas silikono gelio danga, skirta efektyviai drėgmei ir šalčiui atgauti.

Kadangi pats objektas labai didelis ir turintis skirtingų poreikių, nieko keista, kad įrenginių reikėjo daug ir įvairios komplektacijos. Konkrečiai šiam objektui buvo tiekiama nemažai skirtingos galios bei komplektacijos oro tiekimo ir šalinimo kamerų: su recirkuliacija, vandeninėmis šildymo ir šaldymo sekcijomis bei gariniais purkštukais ir reguliavimo vožtuvu; su rotaciniu ir plokšteliniu rekuperatoriais bei elektrine ir vandenine šildymo sekcijomis; su dvigubu rotaciniu rekuperatoriumi ir atskirų srautų rekuperatoriumi. Įrenginiai su sorbciniais rotaciniais rekuperatoriais užtikrina reikiamą patalpų oro drėgnumą tiek žiemą, kai patalpos šildomos, tiek vasarą, kai patalpos vėsinamos.

Dauguma oro tiekimo ir šalinimo sistemų buvo įrengtos su ekonomiškais „EC“ tipo varikliais, kurie yra patys pažangiausi ir ekonomiškiausi iš šiuo metu esamų rinkoje technologijų. Kad įrenginius būtų galima montuoti išorėje, jie turi būti su gamykloje sumontuotu viršumi iš medžiagos „Peraluminium“, kurią sudaro aliuminio ir magnio lydinio liejinys, taip siekiant apsisaugoti nuo korozijos.

Visuose „Euroclima“ įrenginiuose, taip pat ir sumontuotose gamykloje „Hollister“, naudojami didžiausio pasaulyje filtrų gamintojo „Camfil“ oro filtrai, užtikrinantys švaraus oro tiekimą ir sumažinantys energijos suvartojimą.