Prano Gudyno restauravimo centras

Prano Gudyno restauravimo centras išaugo iš 1946 m. muziejuje įkurtų nedidelių tapybos restauravimo dirbtuvių. Dabar čia tyrinėjami, konservuojami ir restauruojami Lietuvos muziejams, bažnyčioms bei privatiems asmenims priklausantys dailės kūriniai, istorinės ir archeologinės vertybės.

Į vykdomą restauravimo centro rekonstrukciją pagal pateiktus projektinius skaičiavimus „NIT“ parinko ir tiekė pripažinto pasaulyje oro ruošimo komponentų ir vėdinimo produktų bei sistemų gamintojo „TROX“ (Vokietija) VAV ir CAV sistemas bei gamintojo Venplast (Italija) ventiliatorius.

Kintamo oro srauto sistemos (angl. variable air volume, VAV terminalai) tiekiamo oro srautą į patalpos zoną valdo pagal faktinį šildymo ar vėsinimo poreikį. Į objektą buvo tiekti apvalūs VAV terminalai „LVC“, „TVR“, „TVE“ su valdikliais „Easy“ ir be jų, o taip pat CAV terminalai „VFC“.

Įrenginiai „LVC“ naudojami tiekimo ir ištraukimo oro sistemome su kintamais oro tūrio srautais, mažu oro srauto greičiu ir mažu ortakio slėgiu.

Įrenginiai „TVR“ standartiškai naudojami tiksliam tiekiamo ar ištraukiamo oro srauto valdymui kintamo oro srauto sistemose.

Kompaktiški įrenginiai „TVE“ naudojami kintamo oro tūrio sistemose, esant mažam oro srauto greičiui, net ir nepalankiomis prieš srovę sąlygomis.

Apvalūs mechaniniai savaeigiai oro srauto reguliatoriai „VFC“ naudojami reguliuoti tiekiamą orą ar šalinamą orą pastovaus oro tūrio sistemose su mažu oro srauto greičiu.

Į objektą buvo tiekti išcentriniai plastikiniai, rūgštims atsparūs ventiliatoriai P 202, P222, PC Vieni modeliai sprogimui saugaus išpildymo, kiti ne. Ventiliatoriai su atgal arba priekį lenktomis mentėmis.