Skandinaviško stiliaus verslo centras S7

„Galio Group“ plėtojamas verslo centras S7 išsiskiria ne tik šiuolaikiškais, efektyviais architektūros, bet ir moderniais statybos ir technologiniais sprendimais. Biurų pastatai čia – skandinaviško stiliaus, švarių formų, juose daug dėmesio skiriama funkcionalumui, medžiagų ir technologijų kokybei.

Verslo-centras-S7S7 verslo centro ketvirtą etapą sudarys šešių aukštų pastatas ir trijų aukštų požeminė automobilių stovėjimo aikštelė. Bendras pastato plotas bus beveik 21 500 kv. m, iš kurių 12 500 kv. m skirta biurams, dar 9 000 kv. m – požeminei automobilių stovėjimo aikštelei.

Ketvirto S7 verslo centro etapo pastatas atitiks A+ energinės klasės reikalavimus.

„NIT“ įgyvendinant šį projektą prisidėjo tiekdama modernią ir energetiškai efektyvią įrangą:„Euroclima“ (Austrija) naujos kartos efektyvias vėdinimo sistemas, adaptuotas pagal užsakovo poreikius, „Aermec“ (Italija) didelio ir labai didelio efektyvumo čilerių ir šilumos siurblių versijas, „Interzone“ ozono generatorius „Airmaid“ bei „BVN“ JET tipo ventiliatorius „Armo“.

„Euroclima“ naujos kartos vėdinimo sistemos aukštiems efektyvumo poreikiams

„Euroclima“ (Austrija) gaminami didelio efektyvumo (A+klasė) naujos kartos tiekimo ir šalinimo įrenginiai „ZHK INOVA“ buvo pagaminti tiksliai pagal nurodytus užsakovo parametrus.

Konkrečiai šiam objektui buvo tiekiama nemažai skirtingos galios bei komplektacijos oro tiekimo ir šalinimo kamerų: su recirkuliacija, vandeninėmis šaldymo sekcijomis bei gariniais purkštukais ir reguliavimo vožtuvu; su rotaciniais ir plokšteliniais šilumokaičiais ir kitais komponentais bei priedais. Įrenginiai su sorbciniais rotaciniais šilumokaičiais padeda palaikyti reikiamą patalpų oro drėgnumą tiek žiemą, kai patalpos šildomos, tiek vasarą, kai patalpos vėsinamos.

Dauguma oro tiekimo ir šalinimo sistemų buvo įrengtos su ekonomiškais „EC“ tipo varikliais, kurie yra patys pažangiausi ir ekonomiškiausi iš šiuo metu esamų rinkoje technologijų.

Visuose „Euroclima“ vėdinimo įrenginiuose naudojami didžiausio pasaulyje filtrų gamintojo „Camfil“ oro filtrai, užtikrinantys švaraus oro tiekimą ir sumažinantys energijos vartojimą. Standūs aukšto efektyvumo kišeniniai filtrai pasižymi labai mažu oro pasipriešinimu ir ilgu eksploataciniu laikotarpiu, o jų veiklos rodikliai patvirtinti Eurovent sertifikatais.

„Aermec“ šilumos siurbliai ir šaldymo įrenginiai dar didesniam efektyvumui

Verslo centrui „NIT“ tiekė Europoje ir Lietuvoje pripažinto vėsinimo įrangos gamintojo „Aermec“ oru aušinamas vandenines šaldymo mašinas ir šilumos siurblius. Jie išsiskiria vėsinimo ir šildymo efektyvumu, medžiagų ir dizaino kokybe. Įrenginiai yra išbandyti modernios e laboratorijose ir sertifikuoti pagal europietiškus „Eurovent“ ir CE standartus.

Šaldymo mašinos buvo suprojektuotos remiantis rekomendacijomis, atlikus atsinaujinančių energijos šaltinių panaudojimo galimybių studiją. Šalčio mašinų darbo efektyvumo koeficientai turi būti ne mažesni kaip: COP-3.2, EER-2.8 pagal EN 14511-3:2011, kuriuos NIT tiekti šalčio mašinų modeliai visiškai atitiko.

Reversiniai oras-vanduo šilumos siurbliai „NRB“ bus naudojami efektyviam „S7“ patalpų vėsinimui ir šildymui ir/arba karšto vandens gamybai visus metus. Tai yra dvigubo kontūro reversinis šilumos siurblys, užpildytas šaltnešiu R410A.

Labai didelio efektyvumo šilumos siurblio versijoje – statiškai ir dinamiškai subalansuoti ašiniai ventiliatoriai užtikrina tyliausią mašinos veikimą, didelio efektyvumo spiraliniai kompresoriai, kurie yra hermetiški, suprojektuoti ir optimizuoti dirbti suvartojant mažai elektros energijos, plokštelinis šilumokaitis su variniais vamzdeliais ir aliuminio plokštelėmis.

Du nepriklausomi šaldymo kontūrai užtikrina puikų našumą net ir prie dalinio apkrovimo ir leidžia naudoti įrenginį net tada, kai vienas kompresorių taisomas ar keičiamas.

Šilumos siurblių „NRB“ privalumai

• Didelis efektyvumas net prie dalinių apkrovų
• Su inverteriniais ventiliatoriais ESEER rodiklis  + 7 %
• Naktinis (tylesnis) režimas

Moderniame komercinės paskirties pastate šildymo ir aušinimo poreikiai yra netiesiogiai susieti su sezoniniais pokyčiais, ir tokiu atveju būtina užtikrinti vienu metu atskirą šalto vandens, skirto erdvėms vėsinti ir sausinti, ir karšto vandens, skirto erdvėms šildyti ir/arba pastato vidinės sistemos karštam vandeniui gaminti, tiekimą. Taigi naujos kartos daugiafunkcinis „NRP H“ serijos šilumos siurblys yra gera alternatyva tradicinei sistemai, kuri paremta čilerio/boilerio kombinacija.

Oras vanduo šilumos siurblys „NRP“ su vamzdeliniu šilumokaičiu idealiai tinka, kuomet reikia tuo pačiu metu, bet atskirai patenkinti šildymo ir aušinimo poreikius vidutinio dydžio komercinės paskirties pastate. Keturvamzdė sistema naudojama, kuomet vienu metu yra ir karšto ir šalto vandens poreikis.

Didelio efektyvumo įrenginyje – statiškai ir dinamiškai subalansuoti ašiniai ventiliatoriai užtikrina tyliausią mašinos veikimą, hermetiški didelio efektyvumo spiraliniai kompresoriai vartoja mažai elektros energijos. 3 šilumokaičiai: vienas išorinėje pusėje (vario/aliuminio vamzdeliai) ir du vidinėje (plokštelės).

Multifunkcinių šilumos siurblių „NRP“ privalumai

• Didelis efektyvumas net prie dalinių apkrovų
• Galima atskira, bet tuo pačiu metu vykstanti karšto ir šalto vandens gamyba

Kvapus ir bakterijas verslo centre naikins ozono generatorius „Airmaid“

Verslo centro darbuotojų ir svečių neerzins iš restorano virtuvės sklindantys riebalų kvapai. Juos skaidys NIT parinktas galingas ozono generatorius „AirMaid 10000V“. Tai – inovatyvi, veiksminga ir draugiška aplinkai technologija, skirta sumažinti riebalus, kvapus ir bakterijas. Tai naujos galimybės ištraukiamo oro valyme.

„AirMaid“ įrenginyje yra naudojama unikali „Corona Glass Cell“ įranga, kuriai beveik nereikia priežiūros. Ozonas – gerai žinoma priemonė, labai veiksmingai mažinanti maisto gaminimo kvapus išmetamo oro sraute, bet ne taip gerai žinoma, kad ji taip pat efektyviai naikina bakterijas, kurios auga riebaluose. Dar daugiau, nuolatinis ir veiksmingas išmetamo oro srauto apdorojimas ne tik sumažina ortakių valymo išlaidas, bet taip pat leidžia susigrąžinti šilumos energiją, naudojant rekuperaciją, nes virtuvės gaubto oro ištraukimo sistema neužsiteršia riebalais, todėl restorano veiklos sąnaudos dar labiau sumažinamos.

JET tipo ventiliatoriai veiksmingam dūmų pašalinimui iš požeminės aikštelės

Požeminėje automobilių stovėjimo aikštelėje, kur užterštas oras ar dūmai turi būti veiksmingai pašalinti, bus naudojami šiuolaikiški, estetiški JET tipo ašiniai ventiliatoriai „Armo“, turintys specialų deflektoriaus dizainą. Jie nukreipia dūmus link ištraukimo angos ir gali nepertraukiamai veikti dvi valandas 400 °C, be to turi visus tai įrodančius sertifikatus.

Reziumuojant, galime teigti, kad su „NIT“ tiekiamais aukštos kokybės moderniais įrenginiais ir energetiškai efektyviais technologiniais sprendimais verslo centro „S7“ pastatas atitiks A+ energinės klasės reikalavimus, bus užtikrintas ir palaikomas aukštas komfortiško patalpų mikroklimato lygis visais metų laikais