Vilniaus technologijų ir dizaino kolegija

Vilniaus technologijų ir dizaino kolegija – mokslo paskirties pastatas ir tuo pačiu kultūros paveldo objektas. Į paveldo sąrašą įtrauktuose objektuose ne visada galima įrengti centralizuotą vėdinimo sistemą dėl griežtų paveldosauginių reikalavimų. O juk patalpas būtina vėdinti kokybiškai ir kartu efektyviai. Tokiais atvejais gera išeitis – galingi decentralizuoti pripažinto oro užuolaidų ir šilumos atgavimo įrenginių gamintojo „2VV“ (Čekija) sprendimai.

2vv-rekuperatorius„NIT“ pagal pateiktus projektinius skaičiavimus parinko ir tiekė į objektą energetiškai efektyvius ir labai tylius įmonės šilumos atgavimo įrenginius „WHISPER AIR“. Itin tylūs rekuperatoriai „WHISPER AIR“ buvo labai geras sprendimas Vilniaus technologijos ir dizaino kolegijai. Kadangi kolegija įsikūrusi istoriniame pastate, technologija turėjo atitikti daugybę labai griežtų reikalavimų. Galingi rekuperatoriai ne tik išsprendė šį iššūkį, bet ir užtikrino kokybišką vėdinimą gausiai lankomose auditorijose; vėdino pagal poreikį, kartu išsaugodami didelę dalį šilumos; savo darbą atliko tyliai, todėl buvo tinkami naudoti paskaitų, repeticijų ir koncertų metu ar bibliotekos skaityklose.

Iš viso į kolegijos patalpas buvo tiekti ir sumontuoti 127 „WHISPER AIR“ decentralizuoti rekuperatoriai su 700 ir 1000 m³/h oro apykaita ir „AirGENIO“ valdymo sistema, per kurią galima prijungti prie centrinės pastato valdymo sistemos. „WHISPER AIR“ – naujos kartos labai efektyvūs, energiją taupantys ir, visų pirma, tylūs įrenginiai, kurie užtikrina aukščiausios kokybės patalpų mikroklimatą auditorijose ir biuruose.