Vokietijos automobilių elektronikos komponentų gamykla „Hella“

Vėdinimo sistemos, šaldymo mašinos (čileriai), automatikos spintos

Vėdinimo, oro kondicionavimo ir šaldymo, šildymo, filtravimo, automatikos produktus gamyklai „Hella“ iš didelio savo partnerių asortimento tiekė UAB „NIT“, kurios tiekėjai ir partneriai – gerai pasaulyje žinomi ir patikimi gamintojai, o tai tikrai prisidėjo prie Vokietijos automobilių elektronikos komponentų gamintojos pasirinkimo.

Hella gamykla Kaune

Objekto pavadinimas: Vokietijos automobilių elektronikos komponentų gamykla „Hella“
Objekto aprašymas: Gamybinės paskirties pastatas
Objekto adresas: Oro parko g 6, Karmėlava, Kaunas

Kadangi gamyklos „Hella“ objektas labai didelis ir jame akcentuojami skirtingi poreikiai, reikėjo daug ir įvairios komplektacijos įrenginių. UAB „NIT“ įgyvendinant projektą prisidėjo tiekdama kompanijos „Euroclima“ (Austrija) gaminamus efektyvius oro tiekimo ir šalinimo įrenginius „ZHK 2000S“, kurie buvo adaptuoti pagal užsakovo poreikius. Visi „Euroclima“ įrenginiai yra sertifikuoti pagal Eurovent standartą. Patalpose, kuriose kelti didesni energinio efektyvumo reikalavimai, pasiūlyti įrenginiai su rotaciniais rekuperatoriais, kurie gali užtikrinti aukštą efektyvumo klasę. Na, o patalpoms, kurioms užteko mažesnio energinio efektyvumo, pasiūlyta įranga su atskirų srautų rekuperatoriais. Šie naudojami tada, kai nėra galimybės sujungti tiekiamo ir ištraukiamo oro srautų į vieną įrenginį.

Dauguma oro tiekimo ir šalinimo sistemų buvo įrengtos su ekonomiškais EC tipo varikliais, t. y. pačiais pažangiausiais ir ekonomiškiausiais iš šiuo metu esamų rinkoje technologijų. Visuose „Euroclima“ įrenginiuose, taip pat ir sumontuotose gamykloje „Hella“, naudojami didžiausio pasaulyje filtrų gamintojo „Camfil“ oro filtrai, užtikrinantys švaraus oro tiekimą ir sumažinantys energijos vartojimą. Įrenginiams valdyti sumontuotos automatikos spintos su „Regin“ (Švedija) specializuotais vėdinimo sistemų valdikliais ir kitais reikalingais komponentais (pavyzdžiui: temperatūros jutikliai, dažnio keitikliai).

Taip pat pristatyti keli „Aermec“ (Italija) tylesnės versijos šaldymo agregatai „NRL-F“ su sistema „Free-Cooling“. Tokia šaldymo mašina ne tik veikia tyliau nei įprasta, bet ir gali sutaupyti iki 45 % kompresoriuje suvartojamos elektros energijos. Tuo pačiu sistema su dviem kontūrais išlieka maksimaliai patikima ir efektyvi, net prie dalinių apkrovų ir užtikrina tolesnę veiklą, net jei vienas iš dviejų kontūrų nustotų veikti, tai nesukeltų gamyklai jokių didesnių nepatogumų.