Šilumos siurbliai namams

Vis daugiau žmonių pasirenka šilumos siurblį kaip efektyvų, patikimą ir patogų namų šildymo būdą, kuris – gera alternatyva dujiniam šildymui, nekalbant apie gerokai archaiškesnius šildymo malkomis, anglimis ar mazutu metodus. Suprantame, kaip kartais sudėtinga pasirinkti Jums tinkamiausią variantą, tad pateikiam keletą rekomendacijų.

Šilumos siurblys

Šilumos siurbliai – tai techniniai įrenginiai, kurie surenka sukauptą ore, žemėje ar gruntiniame vandenyje (natūraliuose šilumos šaltiniuose) šilumą ir perduoda ją namų šildymo, vėdinimo ir karšto vandens sistemoms. Gali veikti reversiniu ciklu ir vėsinti, atiduodami šilumą gruntui ar orui.

Principinis šilumos siurblio veikimas parodytas žemiau.

Šiuolaikiniai šilumos siurbliai

Tobulėjant technologijoms, šilumos siurbliai atpigo ir tapo prieinamesni vartotojams, o pats šildymas šilumos siurbliais ekonomiškesnis nei naudojant iškastinį kurą ir tvaresnis, draugiškesnis aplinkai.

Šiuolaikiniai aukštos kokybės šilumos siurbliai ne tik šildo patalpas ir paruošia karštą vandenį buičiai, bet dar ir suteikia galimybę vėsinti patalpas. O tai ne mažiau svarbu optimalios temperatūros užtikrinimui karštomis dienomis ir prisideda prie papildomo, aukštesnio komforto lygio bendrame gerėjančio gyvenimo lygio kontekste ir už šį komfortą nereikia permokėti. Taip pat efektyviai veikia ir su saulės kolektoriais ir daugiafunkcinėmis talpomis.

Šilumos siurbliams nereikia ypatingos priežiūros,  jie patikimai apsaugoti nuo elektros pertrūkių. Šilumos siurblių valdymas yra nesudėtingas, kai kuriuos modelius galima valdyti internetu, o jų veikla labai saugi: nėra atviros liepsnos, išmetimų, nemalonių kvapų, dujų nuotekų tikimybės.

Tokios būtų kelios esminės šilumos siurblių populiarėjimo priežastys, o mes, sukaupę didelę patirtį šioje srityje, norime rekomenduoti keletą mūsų tiekiamų šilumos siurblių, iš kurių žmonės galės pasirinkti jiems tinkamiausius įrenginius. Nuo ko gi pradėti?

Pradžioje reiktų apsispręsti, kokio šilumos siurblio tipo ieškote. Šilumos siurbliai pagal naudojamą šilumos šaltinį gali būti skirstomi į tris dideles grupes: „oras vanduo“ šilumos siurbliai, „oras oras“ šilumos siurbliai ir „žemė vanduo“ (geoterminiai) šilumos siurbliai. Iš šios grupės du pirmieji siurblių tipai yra populiariausi, tad jiems ir skirsime daugiau dėmesio. O jei norite išsamiau ir plačiau pasinagrinėti šilumos siurblių tipus, jų technologinius skirtumus galite perskaityti čia.

ORAS VANDUO ŠILUMOS SIURBLIAI

Pastaraisiais metais sparčiai auga susidomėjimas oras vanduo šilumos siurbliais. Patobulinus technologinius sprendimus, šie siurbliai veikia efektyviai ir šaltajame Lietuvos klimate. Kita svarbi pasirinkimo priežastis, kad oras/vanduo siurbliams nereikia gręžinių, o tai – didelis privalumas, kuomet prie namo nėra pakankamai vietos atlikti gręžimo darbų ir galimybės įrengti vertikalius ar horizontalius kolektorius. O tai tuo pačiu labai sumažina pirmines investicijas, kurių pvz., reikėtų įsirengiant geoterminį šildymą. Trumpai tariant, šiuos siurblius galima įsigyti už patrauklią kainą, greičiau sumontuoti ir paleisti veikti. 

Labiausiai paplitę yra Split tipo šilumos siurbliai, kuriuos sudaro du blokai: išorinis, montuojamas lauke ir vidinis, įrengiamas katilinėje arba kitoje pagalbinėje patalpoje. Bet yra ir pigesnių variantų tik su išoriniais blokais. Taip pat yra versijos su integruota talpa (tuomet nebereikia papildomai pirkti vandens šildytuvo) ir be jos.

Šilumos siurblys „oras-vanduo“ veikia tyliai ir namuose jo nebus girdėti. Geriausia šilumos galia pasiekiama naudojant žemos temperatūros šildymo sistemą, pavyzdžiui, grindų arba sienų šildymo sistemą.

Šilumos siurblio efektyvumui įvertinti naudojami du rodikliai – veiksmingumo koeficientas COP ir sezoninis veiksmingumo koeficientas SCOP. Abu parametrai turi būti kuo aukštesni, kad elektros energijos prireiktų kuo mažiau. Šilumos siurblio „oras-vanduo“ aukštą sezoniniam veiksmingumo koeficientui SCOP pasiekti turi įtakos daug veiksnių: šaltnešio sudėtis, optimalus atsitirpdymo organizavimas, valdymo sistema ir kt.

Mūsų tiekiami šilumos siurbliai oras –  vanduo pritaikyti įrengti ir naujuose namuose ir renovuojamuose bei paprastai prijungiami prie senos sistemos. Plačiau apie šiuolaikinius aukštos kokybės „oras – vanduo“ tipo šilumos siurblius galite pasiskaityti čia.

INVERTERINIAI ŠILUMOS SIURBLIAI BHP

silumos-siurbliai„Aermec“ (Italija) gaminami naujos kartos reversiniai šilumos siurbliai „BHP“ su inverterine technologijai užtikrina tvarų, efektyvų gyvenamųjų namų šildymą (daug efektyvesnį nei standartiniai katilai) pereinamuoju ir šaltuoju sezonu, buitinio karšto vandens tiekimą visais metų laikais, o taip pat vėsinimą karštuoju metu.

„BHP“ – Split tipo (dviejų dalių) įrenginys, t.y. jo išorinis blokas montuojamas lauke, o vidinis blokas pagalbinių patalpų viduje, kur jį galima sujungti su žemų temperatūrų šildymo sistemomis, tokiomis kaip grindų šildymo ar ventiliatoriniai konvektoriai (ang. fan coils), taip pat prie tradicinių radiatorių.

Energetiškai efektyviai, pilnu pajėgumu veikia iki -25 °C (lauko oro temperatūra žiemą) ir iki 48 °C vasarą.

Šilumos siurbliai „BHP“ tiekiami su pagrindiniais hidrauliniais komponentais, tokiu būdu palengvinant galutinį montavimą ir nebereikia sukti galvos dėl papildomų priedų.

PRIVALUMAI JUMS:

• INVERTERINĖ TECHNOLOGIJA

INVERTERINIS ROTACINIS KOMPRESORIUS
INVERTERINIS AŠINIS VENTILIATORIUS

Inverterinė technologija sumažina kompresorių apsukas esant dalinei apkrovai. Taip galima sutaupyti apie 30 % elektros energijos, lyginant su įprasta On/Off technologija.

• NAUJOS KARTOS ŠALTNEŠIS R32

Naujos kartos šaldymo agentas R32 keičia senesnį šaltnešį R410A. Jis yra ekologiškesnis, draugiškesnis aplinkai, pasižymi bei didesniu efektyvumu bei didesniu vėsinimo pajėgumu, didesniu suspaudimo laipsniu, gali veikti prie aukštesnių temperatūrų ir slėgio.

• VIDINIS BLOKAS GALI BŪTI DVIEJŲ VERSIJŲ: SU INTEGRUOTA TALPA (BHP_F) IR BE (BHP_W)

Šilumos siurblis su integruota talpa dažniausiai pasirenkamas, kai katilinėje nėra daug vietos ir norima ją optimaliai išnaudoti ar pavyzdžiui, vidinį bloką planuojamą įsirengti kažkur namuose.

• PATALPŲ ŠILDYMAS IR VĖSINIMAS

Reversiniai siurbliai gali ne tik šildyti patalpas ir ruošti karšta vandenį buičiai, bet ir vėsinti patalpas. O tai didelis privalumas karštuoju metu.

• BUITINIO KARŠTO VANDENS IKI 60 °C PARUOŠIMAS
• ANTI-LEGIONELIOZĖS FUNKCIJA

Kai aktyvuotas anti-legionelinis ciklas (tai lengvai nustatoma per valdymo pultą), visas katilas yra šildomas kartą per savaitę iki tokios temperatūros (maks. 70°C), kuri naikina kenksmingas bakterijas.

• VALDYMO PULTAS SU DAUGELIO KALBŲ PASIRINKIMU

Šilumos siurblys valdomas naudojant daugiakalbį valdymo pultelį su jutikliniu ekranu.

Daugiau informacijos apie gamintoją „Aermec“ galite surasti čia, apie inverterinius šilumos siurblius „BHP“ galite sužinoti čia, o juos įsigyti galite mūsų internetinėje parduotuvėje, paspaudę šią nuorodą.

REVERSINIAI ŠILUMOS SIURBLIAI HMI

silumos-siurbliai„Aermec“ (Italija) gaminami reversiniai šilumos siurbliai „HMI“ naudojami gyvenamųjų namų efektyviam šildymui pereinamuoju ir šaltuoju sezonu, vėsinimui karštuoju metu ir karšto vandens gamybai visus metus.

Šilumos siurblys „HMI“ sukurtas atsižvelgiant į naujų gyvenamųjų ir renovuojamų namų poreikius, pakeičiant įprastus katilus ar derinant su jais. Jį galima sujungti su žemų temperatūrų šildymo sistemomis, tokiomis kaip grindų šildymo ar ventiliatoriniai konvektoriai (ang. fan coils), taip pat prie tradicinių radiatorių.

Energetiškai efektyviai, pilnu pajėgumu veikia iki -25 °C (lauko oro temperatūra žiemą) ir iki 48 °C vasarą.

Šilumos siurbliai „HMI“ tiekiami su pagrindiniais hidrauliniais komponentais: inverterinis siurblys, plokštelinis šilumokaitis, išsiplėtimo talpa, apsauginis vožtuvas, srauto jungiklis ir tiekiamo vandens filtras, tokiu būdu palengvinant galutinį montavimą.

PRIVALUMAI JUMS:

• INVERTERINĖ TECHNOLOGIJA

INVERTERINIS KOMPRESORIUS, PLOKŠTELINIS ŠILUMOKAITIS IR BEŠEPETĖLINIAI DC TIPO VENTILIATORIAI

Inverterinė technologija sumažina kompresorių apsukas esant dalinei apkrovai. Taip galima sutaupyti apie 30 % elektros energijos, lyginant su įprasta On/Off technologija. DC bešepetėliniai ašiniai ventiliatoriai, skirti optimizuoti aerodinamiką ir sumažinti triukšmą, tuo pačiu padidinti efektyvumą ir oro srautą. Šilumokaičiai su specialia antikorozine apsauga „Golden Fin“.

• NAUJOS KARTOS ŠALTNEŠIS R32

Naujos kartos šaldymo agentas R32 keičia senesnį šaltnešį R410A. Jis yra ekologiškesnis, draugiškesnis aplinkai, pasižymi bei didesniu efektyvumu bei didesniu vėsinimo pajėgumu, didesniu suspaudimo laipsniu, gali veikti prie aukštesnių temperatūrų ir slėgio.

• PATALPŲ ŠILDYMAS IR VĖSINIMAS

Reversiniai siurbliai gali ne tik šildyti patalpas ir ruošti karšta vandenį buičiai, bet ir vėsinti patalpas. O tai didelis privalumas karštuoju metu.

• OPTIMIZUOTAS ŠILDYMUI

ŠILDYMAS VYKSTA, NET KAI IŠORĖS TEMPERATŪRA SIEKIA -25 °C
BUITINIO KARŠTO VANDENS IKI 60 °C PARUOŠIMAS

• GREITAS IR PAPRASTAS MONTAVIMAS

Daugiau informacijos apie gamintoją „Aermec“ galite surasti čia, apie inverterinius šilumos siurblius „HMI“ galite sužinoti čia, o juos įsigyti galite mūsų internetinėje parduotuvėje, paspaudę šią nuorodą.

ORAS ORAS ŠILUMOS SIURBLIAI

Tiems kas ieško pigesnio ar papildomo šildymo būdo prie jau egzistuojančio ar ieškantiems šildymo pereinamuoju sezonu, patartume pasidomėti „oras-oras“ tipo šilumos siurbliais. Iš esmės tai tie patys, gerai žinomi dvinariai (Split tipo) oro kondicionieriai, kurie dažniau naudojami patalpoms vėsinti ir tik pereinamuoju laikotarpiu šildyti.

Šilumos siurbliai „oras/oras“ nėra dideli, neužima daug vietos, dažniausiai naudojami nedideliems namams ar vienai ar kelioms patalpoms šildyti/vėsinti.

Juos sudaro du blokai : išorinis ir vidinis. Vidiniai blokai gali būti įvairios konstrukcijos: sieniniai, lubiniai, kanaliniai, kasetiniai, grindiniai ir pastatomi. Tokia įvairovė leidžia atsižvelgti į šildomų (vasara vėsinamų) patalpų ypatumus bei vartotojo pageidavimus.

Nėra ypatingų apribojimų įsidiegti „oras-oras“ šilumos siurblius bet kokio ploto ar išplanavimo namuose, svarbu tik  teisingai pasirinkti vidinių blokų įrengimo vietą, kad oro srautai kuo efektyviau pasiskirstytų erdvėje. Plačiau apie šiuolaikinius „oras – oras“ tipo šilumos siurblius sužinoti galite čia.

REVERSINIAI ŠILUMOS SIURBLIAI SLG

silumos-siurblys„Aermec“ (Italija) gaminamas Split tipo oras-oras šilumos siurblys „SLG“ su naujuoju šaltnešiu R32 naudojamas efektyviam gyvenamųjų patalpų šildymui ir vėsinimui.

• Šildymo efektyvumo klasė: A+
• Vėsinimo efektyvumo klasė: A++

Komplektą sudaro lauko blokas su rotaciniu DC inverteriniu kompresoriumi ir vidinis, montuojamas ant sienos, blokas su 4 greičių (Minimalus, Vidutinis, Maksimalus, Turbo) ventiliatoriumi.

Lauko bloke yra inverterinis kompresorius, elektroninis vožtuvas ir elektrinis šildytuvas, užtikrinantis tinkamą eksploatavimą žiemos metu ir užkertantis kelią ledo susidarymui ant koilo.

Tyliai veikiančiame vidiniame bloke yra horizontalios motorizuotos kreipiančiosios (jas galima įjungti nuotolinio valdymo pulteliu – SWING funkcija), skystųjų kristalų ekranas, rodantis nustatytus parametrus ir išvalomas filtras.

PRIVALUMAI JUMS:

• NAUJOS KARTOS ŠALTNEŠIS R32

Naujos kartos šaldymo agentas R32 keičia senesnį šaltnešį R410A. Jis yra ekologiškesnis, draugiškesnis aplinkai, pasižymi didesniu vėsinimo pajėgumu, didesniu suspaudimo laipsniu, gali veikti prie aukštesnių temperatūrų ir slėgio bei didesniu efektyvumu.

• INVERTERINĖ TECHNOLOGIJA

DC inverterinė technologija užtikrina tylią veiklą ir sumažina kompresorių apsukas esant dalinei apkrovai. Taip galima sutaupyti apie 30 % elektros energijos, lyginant su įprasta On/Off technologija.

• „WI-FI“ RINKINYS: „PLUG & PLAY“ TIPO MODULIS „WI-FI“ VALDYMUI

Įsigyjusiems šilumos siurblį „SLG“ su Wi-fi Kit 10 „Plug & Play“ moduliu (kuris užsakomas atskirai iš priedų sarąšo), galima įrenginius valdyti per mobiliąją programėlę Smart APP Ewpe.

• IŠORINIO BLOKO ATITIRPINIMO FUNKCIJA

Atitirpinimo funkcija, kurios metu ventiliatoriai ant abiejų, vidinio ir išorinio, blokų sustoja ir atitirpintas vanduo nuteka nuo apatinės išorinio bloko plokštelės.

• ŠIUOLAIKIŠKAS MODERNUS DIZAINAS

Modernios formos šilumos siurblys puikiai tinka bet kokiam interjero stiliui.

Daugiau informacijos apie gamintoją „Aermec“ galite surasti čia, apie reversinius šilumos siurblius „SLG“ galite sužinoti čia, o juos įsigyti galite mūsų internetinėje parduotuvėje, paspaudę šią nuorodą.

REVERSINIAI ŠILUMOS SIURBLIAI SMG

„Aermec“ (Italija) gaminamas Split tipo oras-oras šilumos siurblys „SMG“ su naujuoju šaltnešiu R32 naudojamas efektyviam gyvenamųjų patalpų šildymui ir vėsinimui.

• Šildymo efektyvumo klasė: A++
• Vėsinimo efektyvumo klasė: A++

Komplektą sudaro lauko blokas su rotaciniu DC inverteriniu kompresoriumi ir vidinis, montuojamas ant sienos, blokas su 4 greičių (Minimalus, Vidutinis, Maksimalus, Turbo) ventiliatoriumi.

Lauko bloke yra inverterinis kompresorius, elektroninis vožtuvas ir elektrinis šildytuvas, užtikrinantis tinkamą eksploatavimą žiemos metu ir užkertantis kelią ledo susidarymui ant koilo

Tyliai veikiančiame vidiniame bloke yra horizontalios motorizuotos kreipiančiosios (jas galima įjungti nuotolinio valdymo pulteliu – SWING funkcija), skystųjų kristalų ekranas, rodantis nustatytus parametrus ir išvalomas filtras.

PRIVALUMAI JUMS:

• NAUJOS KARTOS ŠALTNEŠIS R32

Naujos kartos šaldymo agentas R32 keičia senesnį šaltnešį R410A. Jis yra ekologiškesnis, draugiškesnis aplinkai, pasižymi didesniu vėsinimo pajėgumu, didesniu suspaudimo laipsniu, gali veikti prie aukštesnių temperatūrų ir slėgio bei didesniu efektyvumu.

• INVERTERINĖ TECHNOLOGIJA

DC inverterinė technologija užtikrina tylią veiklą ir sumažina kompresorių apsukas esant dalinei apkrovai. Taip galima sutaupyti apie 30 % elektros energijos, lyginant su įprasta On/Off technologija.

• „WI-FI“ VALDYMO GALIMYBĖ

Galima įrenginius valdyti Wi-fi ryšiu per mobiliąją programėlę Ewpe Smart.

• SPECIALI BLUE FIN TECHNOLOGIJA

Blue Fin technologija – speciali mėlynos spalvos epoksidinė danga, skirtingai nuo įprastų baterijų, gali apsaugoti šilumokaitį nuo rūdžių ir korozijos tose vietose, kur ore yra didelis druskos kiekis.

• MODERNAUS DIZAINO APTAKIOS LENKTOS LINIJOS

Modernios formos šilumos siurblys puikiai tinka bet kokiam interjero stiliui.

Daugiau informacijos apie gamintoją „Aermec“ galite surasti čia, apie reversinius šilumos siurblius „SMG“ galite sužinoti čia, o juos įsigyti galite mūsų internetinėje parduotuvėje, paspaudę šią nuorodą.

Mūsų tiekiamų šilumos siurblių spektras yra didesnis nei čia aprašyta, Tad jei neradote Jūs dominančios informacijos, susisiekite su mumis tel: +370 5 27 28 552, el. paštu: info@nit.lt. Galėsime pateikti visą reikalingą informaciją apie šilumos siurblius, jų kainą ir dominančių produktų funkcijas bei kitus aktualius parametrus.