„Draugystės“ sanatorija

„NIT“ pagal pateiktus projektinius skaičiavimus parinko ir tiekė į „Draugystės“ sanatoriją, Druskininkuose modernią, energetiškai efektyvią „Euroclima“ (Austrija) vėdinimo sistemą „ZHK Inova“, adaptuotą pagal užsakovo poreikius bei pripažinto pasaulyje baseinų vėdinimo sistemų gamintojo „Dantherm“ (Danija) įrenginius „DanX XWPRS“.

Draugystes-baseinasPastatas – 3 aukštų su baseinų, vonių ir masažų patalpomis pirmame pastato aukšte, su masažo ir vonių patalpomis antrame aukšte bei viešbučio patalpomis trečiajame pastato aukšte. Bendras viso gydymo paskirties priestato plotas – 3213,67 m².

„Euroclima“ (Austrija) gaminami didelio efektyvumo (A+klasė) naujos kartos tiekimo ir šalinimo įrenginiai „ZHK INOVA“ buvo pagaminti tiksliai pagal nurodytus užsakovo parametrus.

Konkrečiai šiam objektui buvo tiekiamos skirtingos komplektacijos vėdinimo sistemos: su vandeninias šildytuvais; su rotaciniais ar plokšteliniais šilumokaičiais ir kitais komponentais bei priedais. Dauguma oro tiekimo ir šalinimo sistemų buvo įrengtos su ekonomiškais „EC“ tipo varikliais, kurie yra patys pažangiausi ir ekonomiškiausi iš šiuo metu esamų rinkoje technologijų.

Visuose „Euroclima“ vėdinimo įrenginiuose naudojami didžiausio pasaulyje filtrų gamintojo „Camfil“ oro filtrai, užtikrinantys švaraus oro tiekimą ir sumažinantys energijos vartojimą. Standūs aukšto efektyvumo kišeniniai filtrai pasižymi labai mažu oro pasipriešinimu ir ilgu eksploataciniu laikotarpiu, o jų veiklos rodikliai patvirtinti Eurovent sertifikatais.

„DanX“ buvo įrengti baseino salės ir jos pagalbinių patalpų bei SPA zonos ir pagalbinių patalpų vėdinimui, aušinimui ir sausinimui.

„DanX“ įrenginiai geriausiai atitiko kliento reikalavimus ir projektų technologinės bei architektūrinės dalies duomenis. Labai svarbus buvo didelis efektyvumas, įrangos patikimumas ir papildomi funkcionalumai, tokie kaip reversinis šilumos siurblys ir vėsinimo režimas, nes tai leidžia įrenginiui šildyti ar vėsinti pagal metų laikus ar kintančią temperatūrą, nepakenkiant oro kokybei ir nereikia papildomos įrangos.Taip pat buvo labai svarbu, kad įranga neviršytų brėžiniuose nurodytų matmenų ir neužimtų vietos, reikalingos įrangos aptarnavimui ir priežiūrai.

Korozijai atsparūs „Dantherm“ moduliniai vėdinimo/sausinimo įrengimai „DanX“ užtikrina didelio šilumos kiekio atgavimą ir patalpų mikroklimato aukštos kokybės valdymą pagal realų poreikį.