Jungtinis gyvybės mokslų centras

Gyvybės mokslų centras – vienas ambicingiausių, didžiausių ir inovatyviausių mūsų šalies pastatų. Jis iškilo Vilniaus universiteto akademiniame miestelyje, Saulėtekio al. 9 ir gali būti prilygintas patiems moderniausiems pasaulio universitetų gyvybės mokslų centrams.

„NIT“ pagal pateiktus projektinius skaičiavimus parinko ir tiekė į objektą modernią, energetiškai efektyvią „Euroclima“ (Austrija) vėdinimo sistemą „ZHK“, adaptuotą pagal užsakovo poreikius, „Aermec“ (Italija) energetiškai efektyvius čilerių „WSA“ tylesnę standartinę versiją, „NRL“ didelio efektyvumo versiją, „NXW“ su „Total recovery“ sistema ir šilumos siurblio „NRL“ tylesnę didelio efektyvumo versiją, ventiliatorinius konvektorius „ FCLI“, „TUN“, „TS“ ir freoninius kasetinius oro kondicionerius „LCI“.

vedinimo-sistema-zhk„Euroclima“ (Austrija) gaminami oro tiekimo ir šalinimo įrenginiai „ZHK“ buvo pagaminti tiksliai pagal nurodytus užsakovo parametrus. Dėl išskirtinio ir neprilygstamo „ZHK“ universalumo, ši oro vėdinimo sistema yra geriausias pasirinkimas įvairioms pramonės: perdirbimo, automobilių, tekstilės ir kt.; aviacijos centrams; elektrinėms, laboratorijoms, tyrimų centrams ir kt. Visoms šioms sritims būdingi specialūs reikalavimai, kurių negali aptarnauti įprastos komercinės vėdinimo sistemos.

Konkrečiai šiam objektui buvo tiekiama sistema su lauko išpildymo versija, kad būtų tinkama eksploatuoti prie lauko oro temperatūrų: -40°C÷+40°C. Korpuso paneliai iš galvanizuoto lakštinio plieno, dvisieniai su tarpe įrengta ugniai atsparia medžiaga (EI45). Karkasas – sudarytas iš profiliuoto plieno kanalų, standus, nepaslankus ir hermetiškas prie maksimalaus neigiamo ir teigiamo slėgio konkretaus ventiliatoriaus eksploatacijos atžvilgiu. Pagal CEN standartą LST EN 1886, korpuso hermetiškumas atitinka A klasę.

Komplektacijoje – išcentriniai, dvigubo siurbimo ventiliatoriai, kurių darbo ratai yra dinamiškai subalansuoti ir įrengti rutuliniuose guoliuose. Kryžminis plokštelinis šilumokaitis iš aliuminio su įmontuotu apvedimu ir kondensato nuvedimu. Šilumokaitis yra  sandarus – negalimi oro šalinimo ir tiekimo srautų pasimaišymai. Jo apsaugai nuo užšalimo sumontuotas temperatūros daviklis, kurio siunčiamas signalas atidaro apvedimo vožtuvą. Kondensato padėklas pagamintas iš nerūdijančio plieno su nuolydžiu į drenažo pusę. Drenažas iš kondensato padėklo vykdomas per sifoną su atbuliniu vožtuvu. Kondensato padėklas turi būti lengvai prieinamas valymui.

Visuose „Euroclima“ vėdinimo įrenginiuose naudojami didžiausio pasaulyje filtrų gamintojo „Camfil“ oro filtrai, užtikrVisame oro paruošimo įrenginyje turi būti priėjimas prie ventiliatorių, oro užsklandų, filtrų ir aušinimo įrenginiųinantys švaraus oro tiekimą ir sumažinantys energijos vartojimą. Standūs aukšto efektyvumo kišeniniai filtrai pasižymi labai mažu oro pasipriešinimu ir ilgu eksploataciniu laikotarpiu, o jų veiklos rodikliai patvirtinti Eurovent sertifikatais.

Visame oro paruošimo įrenginyje užtikrintas priėjimas prie ventiliatorių, oro užsklandų, filtrų ir aušinimo įrenginių. Jame įrengta gamyklinė valdymo automatika, kurios funkcijos: tiekiamo į patalpas oro temperatūros reguliavimas, tiekiamo ir šalinamo oro ventiliatorių greičių reguliavimas, dienos, paros ir savaitės programavimas.

Oras-vanduo čileriai „NRL“ tinka vidutinio dydžio gyvenamųjų ir komercinių pastatų patalpų vėsinimui vasaros metu ir karšto vandens gamybai visus metus. Kadangi montuojami lauke, montavimo rėmas yra parinkto storio cinkuoto plieno lakštų ir dažomas poliesterio milteliais, kad būtų atsparus atmosferos poveikiui laikui bėgant.

„NRL“ – dviejų kontūrų oru aušinama vandeninė šalčio mašina, užpildyta R410A šaltnešiu. Įrenginyje – statiškai ir dinamiškai subalansuoti ašiniai ventiliatoriai užtikrina tyliausią mašinos veikimą, hermetiški didelio efektyvumo spiraliniai kompresoriai suprojektuoti ir optimizuoti dirbti suvartojant mažai elektros energijos, plokštelinis šilumokaitis su variniais vamzdeliais ir aliuminio plokštelėmis optimizuotas visiškai išnaudoti puikias šaltnešio šilumos mainų savybes bei elektroninis išsiplėtimo vožtuvas.

Du nepriklausomi šaldymo kontūrai užtikrina puikų našumą net ir prie dalinio apkrovimo ir leidžia naudoti įrenginį net tada, kai vienas kompresorių taisomas ar keičiamas.

Vanduo/vanduo čileriai „NXW“ tinka vidutinių patalpų atvėsinimui gyvenamosios ir komercinės paskirties pastatuose. Be to, su papildoma „Total recovery“ sistema gali būti gaminamas karštas vanduo.

„NXW“ – dviejų kontūrų vandeniu aušinama vandeninė šalčio mašina, kuri veikia su šaltnešiu R410A ir gali būti pritaikyta naudoti geotermiškai. Įrenginys montuojamas patalpų viduje. Jame yra hermetiški spiraliniai kompresoriai, užtikrinantys žemą triukšmo lygį, optimalų našumą ir ir efektyvų elektros vartojimą, šilumokaičiai (sistemos pusėje) bei aukšto efektyvumo plokštelinis šilumokaitis.

Reversiniai oras-vanduo šilumos siurbliai „NRL“ naudojami gyvenamuosiuose ir komerciniuose pastatuose efektyviam patalpų vėsinimui ir šildymui ir/arba karšto vandens gamybai visus metus.

„NRL“ yra dvigubo kontūro reversinis šilumos siurblys, užpildytas šaltnešiu R410A. Įrenginyje – statiškai ir dinamiškai subalansuoti ašiniai ventiliatoriai užtikrina tyliausią mašinos veikimą, didelio efektyvumo spiraliniai kompresoriai, kurie yra hermetiški, suprojektuoti ir optimizuoti dirbti suvartojant mažai elektros energijos, plokštelinis šilumokaitis su variniais vamzdeliais ir aliuminio plokštelėmis, bei elektroninis išsiplėtimo vožtuvas.

Du nepriklausomi šaldymo kontūrai užtikrina puikų našumą net ir prie dalinio apkrovimo ir leidžia naudoti įrenginį net tada, kai vienas kompresorių taisomas ar keičiamas. Mašina atvėsina/šildo vandenį tiekiamą į paskirstymo sistemą (paprastai prijungta prie fankoilo tipo terminalų). Be to, „NRL“ taip pat gali gaminti karštą vandenį, jei jame įrengta šilumos atgavimo ar „Total Recovery“ sistema, todėl šie įrenginiai idealiai tinka gyvenamosios ir komercinėms reikmėms.

„Aermec“ gaminami kasetiniai fankoilai „FCLI“ naudojami tiek komercinių tiek pramoninių patalpų šildymui, vėsinimui ir sausinimui. Oro srautas paskirstomas į keturias puses. „FCLI“ konstrukcijai nereikia nei papildomos apdailos nei aptarnavimo liuko, o tai labai palengvina techninį aptarnavimą. Gali būti įrengti dvivamzdėse ar keturvamzdėse sistemose bei dirbti kartu su bet kokiu šilumos generatoriumi. Inverterinė technologija padeda sumažinti energijos suvartojimą ir užtikrina tylią veiklą.