Tvarus pastatas „Technopolis Nova“

„Nova“ – 8-tas didžiausio Lietuvoje biurų miesto „Technopolis“ pastatas, pastatytas šalia Siemens arenos ir prekybos centro Ozas. Tai naujas, modernus pastatas, suprojektuotas ir pastatytas pagal „LEED Gold“ sertifikavimo reikalavimus.

Nova-pastatas

26 700 kv. m nuomojamo ploto „Nova“ bus pirmasis A+ energinės klasės biurų pastatas „Technopolis Ozas“ biurų mieste. 

Socialiai atsakingas verslas nori kurtis aplinką tausojančiuose ir ekologiškuose pastatuose, kuriuose viskas apgalvota iki smulkmenų, kuriuose ne tik kokybiškai įrengtos sienos, bet ir pastato inžinerinės sistemos, efektyviai ir tvariai užtikrinančios komfortišką patalpų mikroklimatą.

„NIT“ įgyvendinant šį projektą prisidėjo tiekdama modernią ir energetiškai efektyvią įrangą:„Euroclima“ (Austrija) vėdinimo sistemas, adaptuotas pagal užsakovo poreikius, „Aermec“ (Italija) reversinius šilumos siurblius ir čilerius su „Free-Cooling“ funkcija, „Trox“ (Vokietija) naujos kartos šalčio sijas.

Universalios „Euroclima“ vėdinimo sistemos aukštiems efektyvumo poreikiams

Oro tiekimo ir šalinimo įrenginiai „ZHK 2000S“ – vieni iš universaliausių produktų rinkoje, nes juos galima adaptuoti pagal užsakovo poreikius, pasirenkant įvairiausius komponentus, priedus, antikorozinę apsaugą ir kt. Gamykloje paruošiama pirminė įrenginio komplektacija, agregatai yra išbandomi, todėl klientams užtikrinamas didelis patikimumas, sutaupoma laiko ir lieka mažiau rūpesčių įrangą paleidžiant.

Patiektuose vėdinimo įrenginiuose yra sorbciniai rotaciniai šilumokaičiai su silikono gelio danga, kurie ne tik užtikrina aukštą efektyvumo klasę A+, bet ir reikiamą patalpų oro drėgnumą tiek žiemą, kai patalpos šildomos, tiek vasarą, kai patalpos vėsinamos. Ekonomiški „EC“ tipo varikliai – patys pažangiausi ir ekonomiškiausi iš šiuo metu esamų rinkoje technologijų.

Visuose „Euroclima“ vėdinimo įrenginiuose naudojami didžiausio pasaulyje filtrų gamintojo „Camfil“ oro filtrai, užtikrinantys švaraus oro tiekimą ir sumažinantys energijos vartojimą. Standūs aukšto efektyvumo kišeniniai filtrai pasižymi labai mažu oro pasipirešinimu ir ilgu eksploataciniu laikotarpiu, o jų veiklos rodikliai patvirtinti Eurovent sertifikatais.

„Trox“ šalčio sijos „Svalbard“ komfortiškai darbo aplinkai

Vandeninės vėsinamosios sijos vis dažniau naudojamos modernių pastatų vėdinimui ir klimato valdymui, nes oru užtikrinamas efektyvus ir kokybiškas vėdinimo poreikis, darbo zonose išvengiant skersvėjų, o vanduo tarnauja kaip efektyvi šilumos ir/ar vėsinimo (šaldymo) perdavimo terpė.

Į „Nova“ pastatą buvo tiektos gamintojo „Trox“ (Vokietija) aktyvios šalčio sijos „Svalbard-I“, kurios įvairiais ilgiais integruotos į lubas 600 mm moduliais. Oras tiekiamas per reguliuojamus purkštukus, kurie užtikrina, kad oras būtų paskirstytas palei lubas. Ši technika optimizuoja dispersijos efektą, suteikdama didesnį tiekiamo ir vidaus oro pasimaišymo plotą (dispersijos variantai: simetriška 50/50 arba asimetriška 75/25 (25/75) – gali būti sureguliuoti vietoje). Toks efektyvus patalpų oro ir tiekiamo oro maišymas, t. y. indukcija, sumažina skersvėjo riziką darbo zonoje.

Vandeninės šalčio sijos „Svalbard-I“ užtikrina patogią ir sveiką darbinę aplinką, tenkina aukštą energijos efektyvumo poreikį ir kompaktiškos erdvės reikalavimą, o išlaidos techninei priežiūrai yra minimalios.

„Aermec“ šilumos siurbliai ir šaldymo įrenginiai dar didesniam efektyvumui

„Nova“ pastate reversiniai oras-vanduo šilumos siurbliai „NRB“ bus naudojami efektyviam patalpų vėsinimui ir šildymui ir/arba karšto vandens gamybai visus metus.

Tai yra dvigubo kontūro reversinis šilumos siurblys, užpildytas šaltnešiu R410A. Įrenginyje – statiškai ir dinamiškai subalansuoti ašiniai ventiliatoriai užtikrina tyliausią mašinos veikimą, didelio efektyvumo spiraliniai kompresoriai, kurie yra hermetiški, suprojektuoti ir optimizuoti dirbti suvartojant mažai elektros energijos, plokštelinis šilumokaitis su variniais vamzdeliais ir aliuminio plokštelėmis.

Du nepriklausomi šaldymo kontūrai užtikrina puikų našumą net ir prie dalinio apkrovimo ir leidžia naudoti įrenginį net tada, kai vienas kompresorių taisomas ar keičiamas.

Šilumos siurblių „NRB“ privalumai

• Didelis efektyvumas net prie dalinių apkrovų
• Su inverteriniais ventiliatoriais ESEER rodiklis  + 7 %
• Naktinis (tylesnis) režimas

Lietuvoje, kuri priskiriama šaltojo klimato zonai, vis dažniau projektuojami ir naudojami čileriai su „Free-Cooling“ funkcija. „Nova“ pastate tokie šaldymo įrenginiai  kaip „NSM-F“ vėsins visus metus, įskaitant žiemą. 

„NSM“ šaldymo mašinose yra 2 arba 3 šaltnešio kontūrai, naudojantys R134a, ir vienas hidraulinis kontūras, kuris per trieigį vožtuvą gali suaktyvinti „Free-Cooling“ vandens šilumokaitį, išdėstytą lygiagrečiai su vamzdeliniu šilumokaičiu. Pasirinkus čilerį su „Free-Cooling“ funkcija galima sutaupyti iki 45 % suvartojamos elektros energijos.

Montavimo rėmas yra tinkamo storio cinkuoto plieno lakštų ir dažomas poliesterio milteliais, kad būtų atsparus atmosferos poveikiui laikui bėgant.

Šilumos siurblių „NSM-F“ privalumai

• Didelis efektyvumas net prie dalinių apkrovų
• „Microchannel“ tipo kondensatorius
• Naktinis (tylesnis) režimas
• Efektyvi veikla iki 50 °C aplinkos oro

Tvarus pastatas pastatytas ir įrengtas taip, kad atitiktų svarbiausius šiuolaikinio verslo ir žmogaus poreikius. Darbuotojams biurai tampa jaukiom, patogiom vietom bendrauti ir spręsti iššūkius, su kuriais susiduria modernus pasaulis, tame tarpe aplinkosaugos, klimato kaitos problemos. NIT tiekta įranga prisideda prie A+ energinės klasės užtikrinimo, prie efektyvaus ir komfortiško patalpų mikroklimato visais metų laikais, nepaisant išorės sąlygų, patalpų dydžio ir išplanavimo bei jų užimtumo, netgi tada, kai pvz., vienas iš čilerio kompresorių taisomas.

Susijusios prekės