VU Santaros klinikų „Vaiko raidos centras“

„Vaiko raidos centrui“ įmonė „NIT“ tiekė modernias, energiškai efektyvias „Euroclima“ (Austrija) higienines vėdinimo sistemas „ZHK“, adaptuotas pagal užsakovo poreikius, profesionalius „Condair“ (Šveicarija) garinius drėkintuvus „RS“, gamintojo „Aermec“ (Italija) didelio efektyvumo reversinį oru aušinamą šilumos siurblį „NRB“, taip pat „Casals“ (Ispanija) bei „Blauberg“ (Vokietija) stoginius ir kanalinius ventiliatorius.

Euroclima-kamerosOro tiekimo ir šalinimo įrenginiai „ZHK“ – vieni universaliausių produktų rinkoje, nes juos galima adaptuoti pagal užsakovo poreikius, pasirenkant įvairiausius komponentus, priedus, antikorozinę apsaugą ir kt. Šiuo atveju pagal pateiktus projektinius poreikius buvo pasirinkta higieninė kamerų versija su atskirų srautų rekuperatoriais, kuriuose oro srautai visiškai nesusimaišo, taip užtikrinant švaresnį orą. Padengti antibakterine danga kameros komponentai – lengvai nuimami ir išvalomi. Atitinka aukštus standartus DIN 1946-4/VDI6022/SWKI/ÖNOR.

Visuose „Euroclima“ vėdinimo įrenginiuose naudojami didžiausio pasaulyje filtrų gamintojo „Camfil“ oro filtrai, užtikrinantys švaraus oro tiekimą ir sumažinantys energijos vartojimą. Standūs aukšto efektyvumo kišeniniai filtrai pasižymi labai mažu oro pasipriešinimu ir ilgu eksploataciniu laikotarpiu, o jų veiklos rodikliai patvirtinti Eurovent sertifikatais.

Dėl išskirtinio universalumo ir patikimumo „ZHK“ higieninė oro vėdinimo sistema geriausiai tinka ligoninėms, laboratorijoms ir tyrimų centrams, kuriose dėl taikomų specialių reikalavimų negali būti naudojamos įprastos komercinės vėdinimo sistemos.

Aermec“ gaminamas dvigubo kontūro šilumos siurblys „NRB“ veikia efektyviai, nes du atskiri šaldymo kontūrai užtikrina puikų našumą net ir esant dalinei apkrovai ir leidžia naudoti įrenginį net tada, kai vienas kompresorių taisomas ar keičiamas, tokiu būdu užtikrinant VRC patalpose komfortišką mikroklimatą kiekvieną akimirką.

Labai svarbu ir tai, kad ši mašina veikia itin tyliai. Tai užtikrina statiškai ir dinamiškai subalansuoti ašiniai ventiliatoriai, didelio efektyvumo spiraliniai kompresoriai, plokštelinis šilumokaitis, antivibraciniai (triukšmą sugeriantys) padai.

Šilumos siurblys turi sertifikatus CE, EUROVENT ir atitinka ARI 550/590 standartus bei testavimo, saugumo reikalavimus. Dėl šių pranašumų reversiniai šilumos siurbliai oras–vanduo „NRB“ gali būti naudojami gyvenamuosiuose, komerciniuose ir pramoniniuose pastatuose efektyviai patalpoms šildyti ir vėsinti, taip pat karštam vandeniui ruošti.

VRC pastate integruoti gariniai oro drėkintuvai „RS“ tiksliai reguliuoja drėgmę, nenaudodami vienkartinių plastikinių virimo cilindrų ir palaikydami tinkamą oro drėgmės lygį, o tai labai svarbu žmonių sveikatai. Atspari kaitinimo sistema veikia nepriklausomai nuo drėkinimo vandens laidumo. Dėl šios priežasties šie teniniai drėkintuvai „RS“ tinkami naudoti tiek su demineralizuotu, tiek su geriamuoju vandeniu.

Elektroninė valdymo sistema leidžia nuolat keisti garo galią nuo 0 iki 100 %, tai suteikia galimybę tiksliai valdyti garų tiekimo greitį, o patentuota nuosėdų valdymo sistema užtikrina trumpesnį garo drėkintuvų „RS“ techninės priežiūros laiką ir ilgą įrangos eksploatavimo laikotarpį. VRC integruoti profesionalūs drėkintuvai „RS“ yra gamintojo „Condair“ dešimtmečių patirties rezultatas, apibūdinantis šiuolaikinės garų drėkinimo technologijos modernumą.