NIT gali pateikti daug įvairios įrangos iš savo tiekėjų, skirtos individualiems namams, pradedant nuo vėdinimo, drėkinimo, sausinimo įrenginių ir baigiant šildymo, vėsinimo technologijomis. O be to dar oro valymo, filtravimo, dezinfekavimo, vakuuminio siurbimo sprendimai, pritaikyti buitiniams poreikiams ir reikmėms. Ir visa ši įranga gali būti valdoma ir monitorinama moderniausiomis automatizavimo ir valdymo sistemomis.

GYVENAMIESIEMS NAMAMS

Ko reikia šiuolaikinių namų komfortiškam mikroklimatui? Visų pirma, atsižvelgiant į šalto klimato zoną, kuriai priskiriama ir Lietuva, reikia šildymo sprendimų. Be jų niekaip neišsiversi, ar tai būtų šilumos siurbliai ar kitos šildymo sistemos. Antra, naujos statybos namai tampa vis sandaresni, nes statomi pagal naujausius energetinius reikalavimus, todėl norint palaikyti gerą, švarų orą namuose, būtinas kokybiškas vėdinimas, kurį efektyviausiai atlieka rekuperatoriai. Trečia, rekomenduojame naudoti drėkintuvus, nes patalpų šildymas, ypač permainingu ir šaltuoju sezonu, išsausina orą, ko pasekmes itin greit pajaučiame ant savo rankų, veido odos ir t.t. Ketvirta, su reversiniais šilumos siurbliais ne tik efektyviai šildysite namus, bet ir gausite galimybę vėsinti juos karštomis dienomis. O jei jų neturite, kokybišką vėsinima galite užsitikrinti ir Split tipo oro kondicionieriais. Penkta, didesniam komfortui ar specifiniams poreikiams užtikrinti, galite įsigyti oro valytuvus, kurie šalia vėdinimo sistemos, yra puikus pagalbininkas, palaikant švarų orą. O vakuuminiai dulkių siurbliai bus puikus pagalbininkas palaikant namų švarą ir higieną. 

Grįžtant prie rekuperatorių. Investicija į rekuperacinę vėdinimo sistemą turi įtakos pastato būklei ir patalpų eksploatavimo trukmei. Taip pat tai gera investicija į jūsų pačių sveikatą ir patogų, komfortišką gyvenimą visais metų laikais. Juo kokybiškesnis oras patalpose, juo geriau jaučiatės. Ir tai jokia naujiena daugumai vartotojų, kurie ne tik renkasi centralizuoto vėdinimo technologijas ir alternatyvius šildymo būdus, bet ir vėsina ar drėkina namus, siekdami išlaikyti komfortišką patalpų mikroklimatą, kuris įtakoja gerą savijautą ir leidžia mėgautis aukštesniu gyvenimo lygiu.

Taip pat šiuolaikiniai vartotojai nori geros kokybės, energetiškai efektyvių įrenginių, kurie valdomi nesudėtingai ir šiuolaikiškai, bei nereikalauja sudėtingos priežiūros. Didėjant klimatiniams kontrastams, vartotojai renkasi patikimus įrenginius, kurie veikia taip kaip numatyta, nepaisant oro pokyčių už lango. 

Toliau aprašyti mūsų siūlomi sprendimai individualiems namams, kurių dalis jau įgyvendinta ir apie kuriuos galite pasiskaityti čia.

VĖDINIMAS

REKUPERATORIAI

„NIT“ tiekia aukštos kokybės rotacinius regeneratorius ir plokštelinius rekuperatorius. O taip pat mini sieninius rekuperatorius, pritaikytus vienai nedidelei patalpai. Kiekviena iš šių vėdinimo sistemų su šilumos atgavimo technologija turi savo privalumų, todėl galutinis vartotojas gali pasirinkti jam geriausią produktą.

rekuperatorius-nordic-s3-namamsSu rotaciniais rekuperatoriais užtikrinamas skandinaviškas komfortas: – subalansuota ventiliacija su šilumos atgavimu geresniam patalpų mikroklimatui. Tiek naujausios kartos „Flexit“ rotaciniai rekuperatoriai „Nordic“ tiek „Blauberg“ modeliai „Komfort Roto“ efektyviai vėdina gyvenamuosius namus, butus, apartamentus ir nedidelius komercinius pastatus, sugrąžindami dali šilumos ir palaikydami komfortišką mikroklimatą.

„Flexit Nordic“ rekuperatoriams keliami griežtesni reikalavimai vėdinimo sistemos eksploatavimui ir funkcionavimui šalčio metu, todėl galime drąsiai teigti, kad jie ypač pritaikyti darbui šaltame Šiaurės ir Baltijos šalių klimate.

„Flexit“ (Norvegija) vėdinimo įrenginiai su šilumos atgavimo funkcija yra geriausi savo klasėje dėl metinio efektyvumo, SFP ir tylios veiklos rodiklių. Jie atitinka naujus griežtesnius efektyvaus energijos vartojimo reikalavimus, taikomus daugelyje Europos šalių.

„Blauberg“ rotaciniai rekuperatoriai „Komfort Roto“ pasižymi geru kainos ir kokybės balansu.

Plačiau apie gamintoją (-us) galite perskaityti čia, o apie tiekiamus produktus, jų technologijas ir privalumus čia.


VĖDINIMO SISTEMŲ PRIEDAI

Centralizuotą vėdinimo sistemą sudaro ne tik rekuperatoriai, bet ir įvairūs naudingi priedai: ortakiai, ortakių paskirstymo sistemos, difuzoriai, triukšmo slopintuvai, papildomi šildytuvai bei drėkintuvai, o taip pat automatikos produktai: valdymo termostatai, CO₂ ir slėgio detektoriai ir kt.


ORTAKIAI, TRIUKŠMO SLOPINTUVAI

„NIT“ tiekia gamintojo „DEC International“ (Nyderlandai) tiek standžius tiek lanksčius ortakius bei triukšmo slopintuvus, plafonus ir kitus vėdinimo sistemų priedus. Visi produktai vertinami už aukštą kokybę bei technologinį inovatymą.

ortakiu-sistema-administracinems-patalpomsOrtakiai – tai vamzdžiai, kuriais oras perduodamas iš oro vėdinimo įrenginių į patalpas arba ištraukiamas iš patalpų ir šalinamas į lauką.

Ortakiai ventiliacijai turi būti parinkti ir sumontuoti taip, kad užtikrintų minimalų pasipriešinimą, minimalų nuotėkį bei šiluminius nuostolius. Tuo pačiu atitiktų vyraujančias higienos normas bei užtikrintų saugų vėdinimo sistemos naudojimą.

Kartu su ortakiais dažnai naudojami triukšmo slopintuvai. Kaip galima suprasti iš jų pavadinimo, jie naudojami veikiančios sistemos garso prislopinimui. Standartiškai slopintuvai abiejuose galuose turi cinkuotas metalines movas, skirtas pritvirtinti tiesiogiai prie standaus ortakio ar įrangos. Jie yra tvirti, lankstūs, kelių sluoksnių, tarp kurių yra garsą sugerianti medžiaga.

Plačiau apie gamintoją galite perskaityti čia, o apie tiekiamus produktus, jų technologijas ir privalumus čia.


GROTELĖS, DIFUZORIAI

„NIT“ tiekia gamintojų „Brofer“ (Italija), „DEC International“ (Nyderlandai) ir „Trox“ (Vokietija) groteles, plafonus, difuzorius.

plafonas-dvsPer ventiliacines groteles oras gali būti tiekiamas į vėdinimas patalpas arba pašalinamas iš jų.Tai yra nebrangus oro paskirstymo būdas, leidžiantis paskirstyti didelius oro kiekius. Dėl galimo diskomforto jos  dažniau naudojamos aukštose patalpose.

Grotelės montuojamos į iš anksto paruoštas montažines angas. Patartina naudoti grotelių rėmelį, kad nesimatytų montavimo žymių.

Vieni populiariausių lubinių oro difuzorių yra DVS tipo tiekimo ir ištraukimo difuzoriai, nes yra nebrangūs ir juos lengva pareguliuoti sukant centrinį reguliavimo elementą, fiksavimo veržle galima nustatyti minimalų plyšį.

Išskirtinio dizaino oro difuzorius tinka tiek namams, tiek biurams. Jo paskirtis tiekti ir šalinti atvėsintą ir šildomą orą. Korpusas pagamintas iš aukštos kokybės aliuminio ir nudažytas milteliniu būdu balta spalva  (RAL9003), kuri suteikia blizgų paviršių, atsparumą smūgiams ir įbrėžimams. Oro difuzorius gali būti montuojamas tiek sienoje, tiek lubose. Ypač žemas triukšmo lygis. Greitas ir lengvas tvirtinimas spyruokliniu mechanizmu, pritvirtinamas tiek prie lankstaus, tiek prie tvirto ortakio.

Plačiau apie gamintoją (-us) galite perskaityti čia, o apie tiekiamus produktus, jų technologijas ir privalumus čia.


ORTAKIŲ PASKIRSTYMO SISTEMOS

Ortakių paskirstymo sistema (Blaufast, Auraflex) naudojama kartu su vėdinimo įrenginiais. Rekuperatorius tiekia orą, filtruoja ir atgauna šilumos dalį iš ištraukiamo oro. O sistema leidžia teisingai paskirstyti orą tarp patalpų.

Dažniausiai ortakių paskirstymo sistemą sudaro: tvirtos tiekimo dėžės su sklendėmis ir matavimo įrenginiais; paskirstymo dėžės su mažais slėgio nuostoliais ir puikiu garso slopinimu; aukštos kokybės plieniniai difuzoriai; standūs ir lankstūs ortakiai.

Plačiau apie gamintoją (-us) galite perskaityti čia, o apie tiekiamus produktus, jų technologijas ir privalumus čia.


BUITINIAI VENTILIATORIAI

ventiliatoriai-bavaria„NIT“ tiekia gamintojo „Blauberg“ (Vokietija) buitinius ventiliatorius.

Aukštos kokybės, efektyvūs, patrauklaus dizaino buitiniai ventiliatoriai užtikrina komfortišką patalpų mikroklimatą voniose, tualetuose bei mažose ir vidutinio dydžio patalpose, nuolatos ar periodiškai. Dažnai jie dar vadinami vonios ventiliatoriais, nes plačiausiai naudojami būtent tualetuose ir voniose.

Nors yra pakankamai paprasti, bet turi dauguma šiuolaikinių, komfortą palaikančių funkcijų, tokių, kaip greičio reguliavimas, laikmatis, drėgmės jutiklis, judesio daviklis ir pan. Buitiniai ventiliatoriai – patikimi ir ilgai eksploatuojami.

Plačiau apie gamintoją galite perskaityti čia, o apie tiekiamus produktus, jų technologijas ir privalumus čia.

ORO KONDICIONAVIMAS

ORO KONDICIONIERIAI

„NIT“ tiekia gamintojų „Aermec“ (Italija) ir „Olimpia Splendid“ (Italija) oro kondicionierius gyvenamosioms patalpoms. Taip pat tiekiami ir specialūs monoblokiniai kondicionieriai ir mobilieji kondicionieriai.

oro-kondicionerius-SMGOro kondicionieriai namuose jau daug kam tapo įprastu vaizdu, tapęs komfortiško mikroklimato atributu, į kurį jo neturintys pavydžiai žiūri karštomis dienomis.

Šiuolaikiniai oro kondicionieriai, kaip taisyklė, aprūpinami priemonėmis ne tik oro kondicionavimui, bet šildymui, sausinimui ir drėkinimui bei oro išvalymui nuo dulkių, bakterijų ir kvapų; reguliavimo priemonėmis oro judėjimui, paskirstymui ir automatiniam temperatūros, santykinės drėgmės reguliavimui; o kartais ir dujų sudėčiai ir jonizavimui reguliuoti.

Taip pat aprūpinti šiuolaikiniais distancinio valdymo ir kontrolės prietaisais. Kitaip sakant, buitiniai oro kondicionieriai, netgi mobilūs, nėra jau tokie paprasti technologiškai kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio.

Plačiau apie gamintoją (-us) galite perskaityti čia, o apie tiekiamus produktus, jų technologijas ir privalumus čia.

ŠILDYMAS

ŠILUMOS SIURBLIAI

„NIT“ tiekia gamintojų „Aermec“ (Italija), „Heliotherm“ (Austrija), „Flexit“ (Norvegija), „Nilan“ (Danija) ir „Olimpia Splendid“ (Italija) šilumos siurblius gyvenamosioms patalpoms.

silumos-siurblysTas, kuris savo namus šildo su šilumos siurbliais, nekenkia gamtai. Žemėje, ore, vandenyje – praktiškai neriboti šilumos ištekliai ir jų naudojimo metu aplinkai nepakenkiama. Šildymas šilumos siurbliais ir ekonomiškesnis nei naudojant iškastinį kurą, ir tvaresnis, draugiškesnis aplinkai. Beveik nereikia priežiūros, o jų veikla labai saugi.

Populiariausias šilumos siurblių skirstymas yra pagal jų naudojamus šilumos šaltinius: orą (sistemos oras-oras, oras-vanduo), gruntą (sistemos gruntas-oras, gruntas-vanduo), vandenį (sistemos vanduo-vanduo).

Šilumos siurbliai „oras-oras“ paima šilumą iš išorinio oro ir naudoja ją šilumnešio šildymui. Šios sistemos, kurias įrengti paprasčiausia ir pigiausia – geras sprendimas, papildant jau esamą vandeninę šildymo sistemą.

Šilumos siurbliai „oras-vanduo“ naudoja išorės orą ne tik pastatams šildyti, karštam vandeniui ruošti, bet ir patalpoms vėsinti. Tai geras pasirinkimas, kuomet nėra galimybės prie namo kasinėti žemę ar atlikti gręžimo darbų.

Oriniai šilumos siurbliai efektyviausiai patalpas šildo pereinamuoju laikotarpiu. Krentant lauko temperatūrai jų efektyvumas stipriai mažėja, ko nepasakysi apie gruntinius (žemė-vanduo) įrenginius. Taip pat esant didelei santykinei drėgmei ir žemose temperatūrose padidėja užšalimo pavojus.

DRĖKINIMAS

ORO DRĖKINTUVAI

„NIT“ tiekia gamintojų „Olimpia Splendid“ (Italija), „HomEvap“(Nyderlandai) ir Condair (Šveicarija) buitinius oro drėkintuvus gyvenamosioms patalpoms.

HomEvap-drekintuvasOro drėkintuvai palaiko teisingą patalpų drėgmės lygį, apsaugo nuo išsausėjusios odos, nosies gleivinės, užkerta kelią infekcijų, virusų ir kvėpavimo ligų plitimui. Daiktų paviršiai taip pat mažiau įsielektrina.

Renkantis namų oro drėkintuvą, svarbu žinoti įrenginio galią ir namų bei patalpų tūrį. Jei neskaitote gamintojo instrukcijų, rekomenduojame rinktis didesnį plotą galintį drėkinti oro drėkintuvą nei reikia. Tačiau ir nedidelė investicija į komfortą atsiperka.

Šiuolaikiniai buitiniai oro drėkintuvai yra tylūs kaip šnabždesys, energetiškai efektyvūs, nesenstančio dizaino, gerai derančio su bet kurio interjero dekoro stiliumi. Jie apsaugo gyventojų gerovę, užtikrindami, kad jie ilgai mėgausis savo baldais, knygomis, muzikos instrumentais ir meno kūriniais.

Plačiau apie gamintoją (-us) galite perskaityti čia, o apie tiekiamus produktus, jų technologijas ir privalumus čia.

SAUSINIMAS

DRĖGMĖS SURINKĖJAI (ORO SAUSINTUVAI)

„NIT“ tiekia gamintojų „Olimpia Splendid“ (Italija) buitinius sausintuvus gyvenamosioms patalpoms.

sausintuvai-Aquaria-18PDrėgmė yra visur. Nevisada galime ją pamatyti, bet ji tikrai yra. O per didelė drėgmė kenkia žmogaus sveikatai, nes sudaro palankias sąlygas plisti bakterijoms ir pelėsiui, taip pat kenkia pastato konstrukcijoms, apdailai, vadinasi, krenta turimo turto vertė.

Optimaliausias žmogui santykinės drėgmės intervalas – nuo 30 iki 60%. Jei drėgmė patalpose didesnė, o gal norima paspartinti džiūvimo procesą, orą reikia sausinti įrenginiais, vad. drėgmės surinkėjais arba  oro sausintuvais, kurie gali veikti pavieniui arba būti integruoti į didesnes vėdinimo sistemas.

Dažniausiai perteklinės drėgmės problemą išsprendžia geros mechaninio vėdinimo sistemos, tačiau kartais nėra galimybės jų įsirengti arba ne visada yra galimybė intensyviau vėdinti patalpas, juolab tokiu atveju didėja šilumos sąnaudos orui pašildyti ir elektros sąnaudos vėdinimo sistemos ventiliatoriuose. Tuomet buitiniai oro sausintuvai (dar vadinami drėgmės surinkėjais) – optimali išeitis kontroliuojant santykinį oro drėgnį.

Plačiau apie gamintoją galite perskaityti čia, o apie tiekiamus produktus, jų technologijas ir privalumus čia.

ORO GERINIMAS

ORO VALYTUVAI

„NIT“ tiekia gamintojų „Olimpia Splendid“ (Italija) ir „Camfil“ (Švedija) oro valytuvus, kurie ne tik papildo jūsų turimą vėdinimo oro-valytuvai-Aura-LIsistemą, bet padeda sumažinti energijos sąnaudas, efektyviau veikia ir sukuria sveikesnę darbo aplinką, kurioje mažiau dulkių ir kenksmingų dalelių.

Oro valytuvai naudojami greta turimos vėdinimo sistemos, kai siekiama dar labiau pagerinti vidinių patalpų mikroklimatą (ang. IAQ). Nepakanka efektyvaus tiekiamo oro filtravimo, kai oras yra užteršiamas pačioje patalpoje. Cheminės medžiagos. Dekoracijos. Žmonės. Ir taip bus visada. Tad jūsų vėdinimo sistemai reikia pagalbos.

Oro valytuvų asortimente – įvairių dydžių  ir galios įrenginiai, kurie užtikrina oro kokybę ir naudojami įvairiose srityse. Oro valytuvai ne tik papildo jūsų turimą vėdinimo sistemą, bet padeda sumažinti energijos sąnaudas, efektyviau veikia ir sukuria sveikesnę namų ir darbo aplinką, kurioje mažiau dulkių ir kenksmingų dalelių.

Plačiau apie gamintoją (-us) galite perskaityti čia, o apie tiekiamus produktus, jų technologijas ir privalumus čia.

PATALPŲ VALYMAS

CENTRINIAI VAKUUMINIAI SIURBLIAI

„NIT“ tiekia gamintojų „Sistem Air“ (Italija) ir „Flexit“ (Norvegija) centrines vakuumines sistemas.

siurbliai-TecnoStyleCentriniai vakuuminiai siurbliai yra naudinga ir energetiškai efektyvi sistema, kuri paprastai ir lengvai padeda palaikyti švarą ir tvarką patalpose. Tai išskirtinis, modernus patalpų valymo ir švaros palaikymo būdas.

Vakuuminis dulkių siurblys gali būti montuojamas pagalbinėje patalpoje katilinėje ar garaže. Jį patogu naudoti, nes nereikia nešiotis siurblio po visą namą.

Buitiniai centriniai dulkių siurbliai neužtikrina visapusiško dulkių ir erkučių pašalinimo iš tvarkomos patalpos. Tuo tarpu su centrine dulkių valymo sistema tokių problemų nėra. Susiurbtos dulkės nusodinamos siurbimo įrenginyje, o filtro nesulaikytos mikro dulkės pašalinamos per oro išmetimą į išorę. Taip užtikrinama ideali švara ir higiena jūsų namuose.

Plačiau apie gamintoją (-us) galite perskaityti čia, o apie tiekiamus produktus, jų technologijas ir privalumus čia.

Susisiekite su mumis tel: +370 5 27 28 552, el. paštu: info@nit.lt. Galėsime pateikti visą reikalingą informaciją apie ŠVOK įrangą buičiai, jų kainą ir dominančių produktų funkcijas bei kitus aktualius parametrus.